شتاب تجاری‌سازی کالاهای فناورانه با حضور سرمایه‌گذاران

شتاب تجاری‌سازی کالاهای فناورانه با حضور سرمایه‌گذاران

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم‌و‌فناوری استان اردبیل گفت: حضور سرمایه‌گذاران در اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان شتاب بیشتری به تجاری‌سازی کالاهای فناورانه می‌دهد.

محسن دیندار گفت: بیشتر محصولات و کالاهای فناورانه و دانش‌بنیان تولید شده توسط فناوران با وجود اینکه دارای شاخص‌های لازم جهت ورود به بازار هستند، در این مرحله گرفتار مرگ فناوری می‌شوند بطوری‌که حضور سرمایه‌گذاران در رهایی فناوران از این گرفتاری می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

دیندار با یادآوری اینکه سرمایه‌گذاری در بخش تولید کالاها و یا ارایه خدمات دانش‌بنیان می‌تواند ارزش افزوده بالا و سود مناسبی را برای فعالان در این حوزه فرآهم آورد، اضافه کرد: از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود تا با حضور در پارک‌های علم‌و‌فناوری و مراکز رشد و قرارگیری در اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان، نقش موثر خود را به منظور ایجاد شتاب لازم در تجاری‌سازی کالاهای فناورانه و ورود آن به بازار ایفاد کنند.

دیندار با بیان اینکه سرمایه‌گذاران یکی از عناصر مهم در اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌روند، گفت: در دنیای امروز اکوسیستم‎های اقتصادی در اندازه‌های مختلف شکل گرفته و فعالیت‌های اقتصادی از حالت‌های تک‌بعدی و سوپرمارکتی به سمت مدل‌های پیچیده و چند‌بعدی و شبکه‌ای سمت و سو پیدا کرده است لذا جایگیری مناسب در این اکوسیستم‌ها نیازمند تامین نیازهای اساسی و وابسته کردن اکوسیستم است.

دیندار بر جذابیت موجود در این حوزه برای سرمایه‌گذاران بر لزوم ایجاد گفتمان سرمایه‌گذاری و تجارت فناوری تاکید کرد و قرارگیری فناوران و سرمایه‌گذاران  را در کنار یکدیگر را به نفع هر دو دانست.