آمادگی بازار سرمایه برای حمایت از خلاقیت‌ها و ایده‌های جدید

آمادگی بازار سرمایه برای حمایت از خلاقیت‌ها و ایده‌های جدید

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: امروز روز قیمت‌گذاری ایده، خلاقیت و روز سرمایه فکری و جلوگیری از فرار مغزها است، بازار سرمایه به همه ایده‌ها و خلاقیت‌ها پیام یاری و همکاری داده است.

شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و بازگشایی بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس گفت: قرار نیست تنها کالا و خدمات قیمت‌گذاری شود بلکه باید ایده‌ها و خلاقیت‌ها نیز دارای ارزش باشند. با همین هدف‌گذاری تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و ایده‌محور از امروز در فرابورس امکان پذیر شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به مزیت‌های شرکت‌های کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها اشتغال به همراه خواهند داشت و پیام‌آور مقابله با یاس و ناامیدی هستند. چرا که فرهنگ توانستن و به نتیجه رسیدن را ترویج می‌کنند. فرصت تامین مالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و شرکت‌های کوچک و متوسط در فرابورس ایجاد شده است و همچنین این حضور برای سرمایه‌گذاران منشا سودآوری است.

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه رشد و بازدهی شرکت‌های کوچک و متوسط می‌تواند بالاتر از سایر شرکت‌های متکی به منابع طبیعی و فیزیکی باشد، گفت: رشد استارت‌آپ‌ها بسیار بالا است بنابراین برای سرمایه‌گذاران یک فرصت مهم محسوب می‌شوند.

سخنگوی سازمان بورس تاکید کرد: حضور شرکت‌های کوچک و متوسط در بازار سرمایه کاهش هزینه‌های مالی برندسازی و صادرات ایده را به همراه دارد و ظرفیت‌های بالایی برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

محمدی گفت: خوشبختانه زحماتی که شرکت فرابورس، معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری و سایر نهادهای ذی‌ربط متحمل شده‌اند امروز به ثمر رسید. هر چند حجم دارایی‌های این بازار اکنون کوچک است اما بدون شک این بازار نوپای کوچک پیام‌آور اشتغال‌زایی و حمایت از ایده‌ها و خلاقیت‌ها است.