رویداد استارت‌آپی در حوزه گردشگری اسفند امسال در ایلام برگزار می‌شود

رویداد استارت‌آپی در حوزه گردشگری اسفند امسال در ایلام برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از برگزاری رویداد استارت‌آپی در حوزه گردشگری در اسفند ماه سال جاری در استان خبر داد.

حشمت‌اله عسگری در نشست بحث و بررسی چگونگی برگزاری رویداد استارت‌آپی حوزه گردشگری استان گفت: به منظور معرفی بیشتر استان و ظرفیت‌های ویژه گردشگری و با هدف شناخت ایده و راه اندازی کسب‌و‌کارهای جدید در حوزه گردشگری از چهارم تا ششم اسفند ۹۵ رویداد استارت‌آپی گردشگری در ایلام برگزار می‌شود. عسگری ادامه داد: امروزه یکی از کاربردی‌ترین روش‌های نوین برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار استفاده از ابزار و شیوه‌های جدید است که می‌توان با به‌کار‌گیری توان و تخصص اهل فن و استفاده از اندیشه و خلاقیت آن‌ها در قالب استارت‌آپ‌ها در بخش‌های مختلف به توسعه و پیشرفت دست یافت.

عسگری افزود: استان ایلام دارای قابلیت‌های سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در حوزه گردشگری است که باید شناسایی و معرفی شوند به همین منظور برگزاری این رویداد استارت‌آپی با هدف شناخت و معرفی بیشتر این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران بسیار تاثیر‌گذار است. عسگری حوزه گردشگری را یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های دارای توسعه در استان ایلام دانست و گفت: با وارد شدن به این عرصه می‌توان برای تعداد زیادی از جوانان جویای کار، شغل ایجاد کرد.
در ادامه این نشست مدیر کل جذب سرمایه‌گذاری استانداری، معاون صنایع‌دستی، میراث فرهنگی‌و‌گردشگری استان، مدیرکل پارک علم‌و‌فناوری، مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و کار‌گذار طرح تکاپو و شرکت شتاب‌دهنده کیانا پیرامون چگونگی برگزاری این رویداد استارت‌آپی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده ساده و اولیه شروع به‌کار می‌کنند و به سرعت رشد کرده و به درآمد می‌رسند. استارت‌آپ یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب‌و‌کار تکرار‌پذیر و مقیاس‌پذیر بوجود آمده است.