fa-IR
آغاز به‌ کار مرکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار سلامت در شیراز

آغاز به‌ کار مرکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار سلامت در شیراز

مرکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی آغاز به‌کار کرد.

شتاب‌دهنده‌ها، یکی از اصلی‌ترین مراکز حمایتی استارت‌آپ‌ها برای کاهش ریسک شکست و اتلاف آنها است و به سازمانی گفته می‌شود که با حمایت همه جانبه از کسب‌و‌کارهای نوآورانه، دانش‌بنیان و برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی یک منطقه تلاش می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی شنبه ۴ دی در مراسم آغاز به‌کار مرکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بحث مراکز شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار را در سطح معاونت بهداشتی وزارتخانه مطرح و بررسی کرده و مصوبات لازم را ارایه می‌کنیم. علی نوبخت همچنین افزود: اگر لازم باشد لایحه مربوط به این مراکز آماده و برای بررسی بیشتر به مجلس شورای اسلامی، ارایه می‌شود.

محمدهادی ایمانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: این مرکز محل مراجعه جوانان با استعداد و خلاق و ارائه مشاوره توسط تیم‌های تخصصی به آنان خواهد بود. با این شیوه، خطر شکست‌ در انجام کارها پایین می‌آید و این جوانان به سمت موفقیت پیش می‌روند.

محمدمهدی ظاهرنسب، رئیس هیئت مدیره شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار نوران نیز  ضمن اشاره به شتاب‌دهنده‌ها، نهادهای حمایتی برای کسب‌و‌کارهای نوپا هستند، گفت: نگاه ما به کسب‌و‌کار به صورت کلان است، باید به تمام اجزای یک اکوسیستم که نیاز است در آن کارآفرینی شکل بگیرد، توجه شود. شتاب‌دهنده یک موضوع جدید است که دو سال قبل وارد کشور شد و برای نخستین بار در شیراز وارد عرصه سلامت می‌شود.
ظاهرنسب گفت: کسب‌و‌کارهای نوپا، معمولا نمونه قبلی ندارند و یک نمونه کپی‌شده از طرحهای دیگر نیستند، این کسب‌و‌کارها با نگاه دانش‌بنیان و علمی شکل می‌گیرند. کسب‌و‌کارهای نوپا در فضایی پیش می‌رود که ایده‌پردازی و راه‌حل‌ها، جواب بدهد و مشتری برای این کسب‌و‌کارها وجود داشته باشد؛ خطر شکست‌پذیری این کسب‌و‌کارها در دنیا ۹۵ درصد است و باید مراکزی مانند شتاب‌دهنده‌ها وجود داشته باشد تا با خیال آسوده و در محیطی خلاق، بتوانیم از ایده‌های هم استفاده کنیم.