نگاهی به کارآفرینی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای

نگاهی به کارآفرینی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای

یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای با موضوع سینمای اخلاق و خانواده کارآفرین و دانش‌بنیان در دو بخش مسابقه و مسیر تجربه با حمایت ستاد توسعه فرهنگ، علم‌و‌اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود.

این جشنواره در دو بخش داخلی و خارجی در قالب‌های مستند، داستانی و پویانمایی، اسفندماه ۹۵ در تهران برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره در بخش اخلاق و فرهنگ کار، موضوعاتی از قبیل کارآفرینی و کسب‌و‌کارهای نوین، تجاری‌سازی ایده‌های نو و تولید ثروت از علم، فرهنگ صحیح انجام کار، حمایت از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی‌ایرانی دنبال می‌شود.

در بخش اخلاق و اقتصاد مقاومتی موضوعاتی همچون حمایت از تولید کالا و خدمات دانش‌بنیان ایرانی، فرهنگ تولید محصولات باکیفیت ایرانی، پویش ملی و حمایت مردمی از تولید کالا و خدمات دانش‌بنیان باکیفیت ایرانی و همچنین موضوعات تأثیرات مخرب خرید کالاهای خارجی و واردات بی رویه و غیر قانونی (قاچاق کالا) پیگیری خواهد شد.

فیلم‌سازانی که فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای اول و دوم خود را تولید کرده‌اند، تنها در یکی از بخش های اصلی یا مسیر تجربه می‌توانند شرکت کنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای پایان دی‌ماه و برگزاری جشنواره در تاریخ ۴ تا ۶ اسفندماه سال جاری است.

فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای فیلمی کامل و با تمام مشخصات یک فیلم و با تکیه بر دو عنصر ایجاز و خلاقیت است، و یک تیزر تبلیغاتی و یا نماهنگ و یا بخشی از یک فیلم بلند به شمار نمی‌رود.

فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای رسانه‌ای نو و مناسب است، برای ابزارهای جدید که با قابلیت تاثیرگذاری بالا در جهان پرشتاب و پرهیاهوی امروز می‌تواند مخاطب بی‌وقت و کم‌حوصله را ثانیه‌هایی به خود مشغول کند و در کنار انتقال مفهوم و پیام خود لذت بصری و زیبایی شناسانه را هم به او هدیه کند.