fa-IR
پارک علم و فناوری پردیس فارابی دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران:

پارک علم و فناوری پردیس فارابی دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: پارک علم و فناوری پارک علم و فناوری پردیس فارابی دانشگاه تهران بعد از فراخوان‌ها به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.
مینا مهرنوش در مراسم یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر که در تالار فرهنگ پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به دلایل مغفول ماندن رویکرد کارآفرینی در کشور اظهار داشت: نبود تفکر و بینش کارآفرینی در میان دانشجویان، اساتید و دیگر مسئولان سبب عقب ماندن کشور در این زمینه شده است.
وی بابیان اینکه لازم است بستری مناسب برای کارآفرینان مهیا شود، افزود: رویکرد دانشگاه‌ها باید تربیت دانشجو و کارآفرین باشد و توجه مسئولان کشور در راستای تحقق این امر مهم و هم‌افزایی بیشتر، میان کارآفرینان را طلب می‌کند.
مهرنوش با تأکید بر اینکه ایجاد شبکه و تبادل اطلاعات در میان کارآفرینان، صنعتگران و دانشجویان امری ضروری است، تصریح کرد: باید آموزش‌های کسب‌وکار جمعی و فردی داده شود و افزایش مهارت‌های فردی و جمعی کسب‌وکار نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به‌ضرورت فراهم شدن ابزارهای دانشگاهی در زمینه کارآفرینی ادامه داد: مقوله کارآفرینی در ایجاد فرهنگ کارآفرینی خلاصه می‌شود، چراکه این نگرش باید در فکر اساتید، دانشجویان و مسئولان ایجاد شود. همچنین در صورت تحقق تغییر نگرش ذی‌نفعان، تغییر در رفتار و کردار آن‌ها متبلور می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به مؤثر بودن برگزاری نشست‌ها در پیشبرد اهداف کارآفرینی اظهار داشت: این‌گونه نشست‌ها باید به‌صورت مستمر برگزار شود، کلاس‌ها در مرکز صنایع و کارخانه‌ها برگزارشده و شاخص‌های برجسته بودن اساتید بر مبنای تولید نیروی انسانی موفق باشد.
وی با بیان اینکه خواستار ایجاد صندوق کارآفرینی به‌منظور اعطا وام به کارآفرینان هستیم خاطرنشان کرد: به‌زودی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود و برای استقرار شرکت‌ها نیز فراخوان داده‌شده که امیدواریم استقبال خوبی صورت گیرد.