پرداخت الکترونیک سامان از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند

پرداخت الکترونیک سامان از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان (SEP) از تصمیم این شرکت برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و اجرای کیف خرد پول الکترونیک این شرکت در تبریز خبر داد.

مدیرعامل سپ اعلام کرد:‌ «بیشتر استارت‌آپ‌هایی که در ایران هستند از ایده‌های مناسب جهانی برداشت کرده یا ایده خود را اجرا کرده‌اند و در این زمینه به بازار خوبی دست پیدا کرده‌اند. هدف ما کمک به این استارت‌آپ‌ها برای رسیدن به اهدافشان است. حتی در برخی از بخش‌ها برایشان مجوزهای مورد نیاز را گرفتیم. نمونه آن دریافت مجوز از بانک مرکزی برای پرداخت‌های این شرکت‌ها است.»
حسینی نژاد در مورد فراگیر نشدن خدمات پرداخت با QR Code که سال قبل در نمایشگاه رونمایی شد گفت:‌ «من می‌خواهم حقیقت را بگویم. ما ترجیح دادیم در این زمینه‌ها شریک و پارتنر داشته باشیم تا از هدف خود خارج نشویم. ما سال قبل در این زمینه شریکی داشتیم که زیرساخت‌ها و بسترها را برای اجرای پرداخت با QR Code آماده کند. در مقطعی این شرکت از امکانات ما استفاده کرد، ولی بعد از آن نگاه آن شرکت تغییر کرد و از حرکات غیرحرفه‌ای استفاده کرد. ما دوست نداریم ارتباطات مقطعی داشته‌ باشیم. ما به دنبال همکار‌ی‌های ده بیست ساله هستیم. چون شریک ما حرفه‌ای کار نکرد ما روی پرداخت با کد QR کار نکردیم. اما برای این پروژه برنامه داریم که در ماه‌های آینده شریک و برنامه‌ خود در این نوع پرداخت را معرفی می‌کنیم.»

مدیرعامل سپ در مورد استفاده از پرداخت NFC و دیگر پرداخت‌های موبایلی به خبرنگار زومیت گفت:‌ «در حوزه پرداخت موبایلی بالای ۱۰ روش وجود دارد. ما در شرکت سپ در حال ارزیابی روش‌های پرداختی هستیم؛ زیرا هر کدام از آن‌ها مشکلات خاص خود را دارند و از طرفی رفتار کاربران در ایران در قبال آن‌ها معلوم نیست. در NFC و پرداخت‌های موبایلی در حال مقایسه هستیم تا بتوانیم به نحوه‌ی مناسب خدمات را ارائه دهیم.»

او در مورد مشکلات کیف پول الکترونیکی اعلام کرد: «مشکلات این بخش مربوط به بانک مرکزی نیست و اتفاقا آن‌ها در حال تسهیل‌گری هستند؛ ولی بازار نسبت به استفاده از این خدمات رویکرد خوبی ندارد. البته در تبریز استقبال خوبی شکل گرفته است و کارهای خوبی در این زمینه انجام می‌شود.»