۱۰۰ هزار اپلیکیشن فارسی در کشور تولید شده است
جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در افتتاحیه الکامپ

۱۰۰ هزار اپلیکیشن فارسی در کشور تولید شده است

 معاون وزیر ارتباطات از راه اندازی پروژه «دولت همراه» در دهه فجر خبر داد و گفت: بر اساس این پروژه خدمات عمومی دولت الکترونیکی بر بستر موبایل به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش ستاد خبر یالکامپ 22، نصرالله جهانگرد امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده برای خدمات دولت الکترونیکی گفت: با آماده سازی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و خدمات دسترسی مردم امیدواریم در دهه فجر خدمات عمومی دولت را بر بستر موبایل به مردم عرضه کنیم.

وی اجرای پروژه دولت الکترونیکی بر بستر موبایل را مرحله تکاملی سرویس دهی دولت الکترونیکی عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه از طریق شبکه ارتباطی کشور و تکنولوژی موبیلیتی، خدمات دولت الکترونیکی، دولت موبایل و پرداخت الکترونیکی با سهولت بیشتر، ارزانی و سرعت بیشتر به مردم ارائه می‌شود.

وی حجم بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را در شرایط کنونی ۳۲ هزار میلیارد تومان و سهم این صنعت را از تولید ناخالص ملی ۲.۶ درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی های صورت گرفته بیشترین سهم رشد در برنامه ششم توسعه مربوط به این بخش خواهد بود و امیدواریم در پایان برنامه ششم فناوری اطلاعات و ارتباطات با ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش، بیش از ۵ درصد از GDP کشور را به خود اختصاص دهد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به برآوردها در برنامه ششم و هفتم توسعه گفت: پیش‌بینی می‌شود سهم فناوری اطلاعات به ۴۰ درصد در این برنامه‌ها برسد و این موید آن خواهد بود که سرویس خدمات و محتوا به صورت فزاینده‌ای بر بستر فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی رشد کند.

جهانگرد لازمه توسعه این بخش را ایجاد محیطی از نوآوری و خدمات جدید با ارتقا محتوای بومی عنوان کرد و گفت: طی دو سال و نیم گذشته ۱۰۰ هزار اپلیکیشن فارسی در کشور طراحی و تولید شده است که این موضوع می‌تواند بستر جدیدی برای تسهیل رشد اقتصادی و اجتماعی کشور باشد چرا که ما معتقدیم رشد صنعت و اقتصاد کشور موکول به رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: بر این اساس وزارت ارتباطات پروژه حمایت از رونق محتوای بومی بر بستر شبکه ملی اطلاعات را کلید زده است.

جهانگرد با اشاره به برگزاری نمایشگاه  الکامپ و  حضور شرکتهای فناوری اطلاعات و ارتباطات  در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: با توجه به همگام و همسو شدن فناوری های اطلاعات و ارتباطات، در حال مذاکره با شرکت سهامی نمایشگاهی هستیم تا از سال آینده الکامپ و تلکام با هم ادغام شوند.

وی گفت: امسال دولت در نمایشگاه الکامپ تمامی دستاوردهای خود در حوزه دولت الکترونیک را به نمایش گذاشته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه سهم ICT از 2.6 با 5 درصد GDP (تولید ناخالص داخلی) کشور باید برسد، گفت: امسال در نمایشگاه ۵۰ خدمات از دولت الکترونیک به مردم ارایه می شود.