در استارت‌آپ ویکند گردشگری چه خبر بود
راه‌اندازی بانک ایده با ثبت ایده‌های گردشگری

در استارت‌آپ ویکند گردشگری چه خبر بود

 رییس دانشگاه علم و فرهنگ از راه‌اندازی بانک ایده با هدف ثبت و ایجاد فضای امن برای ایده‌های خلاق خبر داد و گفت: شروع کار این بانک با ثبت ایده‌های نوآورانه گردشگری خواهد بود.

اواخر هفته گذشته دانشگاه علم و فرهنگ میزبان اولین گردهمایی ملی کسب‌وکارهای نوین گردشگری در فضای مجازی بود که ۴۴ ایده‌پرداز در محورهای حمل‌ونقل، اسکان و اقامت، جاذبه‌های گردشگری، خدمات حمایتی (بهداشتی، بانکی، اطلاع‌رسانی، فرهنگی)، گردشگری سلامت، گردشگری فرهنگی، ورزشی جانبازان، معلولان و سالمندان به ارائه ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه‌شان پرداختند و در رقابتی سخت و تنگاتنگ درنتیجه ۳ ایده برگزیده داوران شدند.

محمدحسین ایمانی خوش‌خو - رییس دانشگاه علم و فرهنگ - که پیش از آغاز استارت‌آپ ویکند کسب‌وکارهای نوین گردشگری در فضای مجازی، از حمایت از طرح‌ها و نوآوری‌های خلاقانه سخن گفته بود، اکنون در گفت‌وگو با ایسنا، از تشکیل بانک ایده به‌منظور ایجاد فضای امن که مانع کپی‌برداری از آن خلاقیت‌ها خواهد شد، خبر داده است.

او گفت: این بانک رسما تا دهه فجر افتتاح می‌شود که البته تا رسیدن به نتیجه نهایی، باید ملزوماتی را برای آن فراهم کرد که مهم‌ترین آن شناسایی ایده‌های نو است، آن‌هایی که خلاقیت و ابتکار حرف نخست‌شان بوده و کپی نشده‌اند.

«ایمانی خوشخو» راه‌اندازی بانک ایده را پاسخی به برخی نگرانی‌های ایده‌پردازان دانست و افزود: امکان کپی‌برداری از ایده‌ها همیشه وجود داشته و این بانک می‌تواند با ثبت ایده‌ها و اطلاع‌رسانی درباره آن‌ها، به سایر مراکز مرتبط، فضای امنی را در برابر کپی‌برداری از آن ایده‌ها ایجاد کند. به همین منظور گروهی در دانشگاه علم و فرهنگ برای شناسایی این ایده‌ها و ثبت داده‌های آن‌ها تشکیل شده است و کار را با ثبت ایده‌های برگزیده استارت ویکند کسب‌وکارهای نوین گردشگری در فضای مجازی شروع می‌کند.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ همچنین اظهار کرد: این کار جدید بوده و حتما در ابتدا با مشکلاتی همراه خواهد شد، اما سعی می‌شود با درج ایده‌ها در سایر مراکز و در دسترس قرار دادن اطلاعات از موازی کاری‌ها جلوگیری و درعین‌حال از آن‌ها کمک‌هایی هم دریافت شود.

وی درباره تاثیر برگزاری استارت‌آپ‌ها در صنعت گردشگری توضیح داد: هدف اصلی «استارت‌آپ ویکندها» ایجاد راه میان‌بُر برای خلق شغل‌های جدید و تبدیل ایده‌ها به کسب‌وکار است و در صنعت گردشگری با توجه به ویژگی خاص صنعت گردشگری که بیش از ۹۰ درصد مشاغل آن از سوی بنگاه‌های کوچک ایجاد می‌شود و نوآوری در آن حرف اول را می‌زند، استارت‌آپ‌ها می‌تواند عامل مهمی برای اتصال ایده‌ها با صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران باشد، مخصوصا این‌که گردشگری در کشور ما صنعتی نوپا محسوب می‌شود و تحصیل‌کرده‌ها و فارغ‌التحصیلان زیادی هم دارد.

ایمانی خوشخو درباره نتیجه استارت‌آپ ویکند که مربوط به ایجاد کسب‌وکار و ایده‌پردازی در فضای مجازی بود، گفت: در استارت‌آپی که هفته گذشته برگزار شد و مربوط به ایده‌پردازی‌ها در فضای مجازی بود، حدود ۵۵ ایده ارائه شد که در رقابتی سخت و تنگاتنگ درنهایت بیش از شش ایده برگزیده شد که در بانک ایده ثبت می‌شود و ماهیت آن‌ها نیز به گون‌های بود که حتما می‌تواند موردتوجه صاحبان کسب‌وکار و سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

پروانه پرچکانی، مدیرعامل موسسه توسعه پایدار گردشگری که بانک ایده نیز در این مجموعه در حال طراحی است، به ایسنا گفت: برای تشویق ۴۴ ایده در این بانک ثبت شده، اما در حالت عادی آیین‌نامه‌هایی برای ثبت ایده‌ها وجود دارد که نوآوران می‌توانند با ثبت اطلاعات طرح و ایده خود به‌صورت رایگان، پس از تایید کارشناسان، «گواهی ثبت ایده» دریافت کنند.

به گفته او، این اقدام در راستای فرهنگ‌سازی برای ایده‌پردازی‌های خلاقانه و همچنین تعیین مالکیت معنوی ایده‌ها صورت گرفته است.

پرچکانی سپس درباره استارت‌آپ کسب‌وکار گردشگری در فضای مجازی توضیح داد: در روز نخست ۴۴ ایده مطرح شد که به رسم استارت‌آپ‌ها به رأی عام گذاشته و درنهایت هشت ایده انتخاب شد. به دنبال آن برای هر ایده، تیمی تشکیل شد که در ۵۴ ساعت طبق قوانین کارآفرینی، فرآیند تبدیل آن به کسب‌وکاری نوین با تعیین منابع درآمدی طی شد.

وی افزود: در اختتامیه استارت‌آپ که بعدازظهر روز جمعه ۱۹ آذرماه برگزار شد، داوران از میان آن هشت ایده، به سه انتخاب رسیدند که موردحمایت برای اجرا نیز قرار گرفت.

پرچکانی درباره ایده‌های منتخب گفت: «توت‌فرنگی» که جایزه ۷ میلیون تومانی را نیز به دست آورد طراحی یک اپلیکیشن برای حل معضل سرویس‌های بهداشتی بود. ایده دوم با عنوان «Tools Rent» مربوط به اپلیکیشنی درباره اجاره وسایل گران‌قیمتی بود که معمولا مصرف محدودی دارد و ارزش خرید ندارد و این برنامه امکان اجاره دادن آن را به گردشگران فراهم می‌کند. سومین ایده که همانند ایده دوم، سه میلیون تومان جایزه دریافت کرد، به اسم «طور فود» که غذاهای محلی را شناسایی و در دسترس گردشگران قرار می‌داد تا به‌این‌ترتیب ضمن معرفی غذاهای محلی و رفع نگرانی گردشگران دراین‌باره، منافع اقتصادی را نصیب جامعه محلی کند.

او همچنین به سه ایده دیگری که موردتوجه هیات ارزیاب قرار گرفت اشاره کرد و افزود: این هیات که برخلاف داوران در ارتباط با تیم‌های ایده‌پرداز و در جریان فرایند تبدیل ایده تا کسب‌وکار بودند، به سه انتخاب پاراتور (طراحی و سازمان‌دهی تور برای معلولان)، کیوکاتالوگ (طراحی بارکد در گوشی‌های هوشمند برای در دسترس قرار دادن اطلاعات جاذبه‌های گردشگری که منافع محیط زیستی نیز داشت) و ایل گیم یا الهه بازی (احیا و سازمان‌دهی بازی‌های محلی برای گردشگران) رسیدند.

پرچکانی همچنین از دو ایده دیگر که موردتوجه قرار گرفت، اما به دلیل محدودیت شرایط استارت‌آپ انتخاب نشد، یاد کرد و افزود: «نیک تور» براساس معضل مسؤولیت اجتماعی طراحی شد که امکان سازمان‌دهی تور به مقاصد خاص ازجمله شیرخوارگاه آمنه و یا موسسه محک را فراهم می‌کند، مراکزی که در حالت عادی انتخاب گردشگران نیست و در سوی دیگر، آن موسسه‌ها همیشه در دسترس گردشگران قرار ندارند. «تورک» ایده دیگری بود که تورهای ادبی و مشاهیر را برای کودکان و نوجوانان در مدارس برای هدفمند شدن اردوها، طراحی و سازمان‌دهی می‌کند.