معرفی پنجاه سرویس برتر دولت الکترونیکی در الکامپ

معرفی پنجاه سرویس برتر دولت الکترونیکی در الکامپ

حضور قطعی ۲۷۰ استارت‌آپ در الکامپ

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات گفت: ۵۰ سرویس برتر دولت الکترونیکی در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ معرفی می‌شوند.

رضا باقری اصل در نشست خبری درباره سالن دولت الکترونیکی نمایشگاه الکامپ گفت: خوشحالیم برای دومین سال پیاپی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان نماینده رسمی صنف فناوری اطلاعات متولی برپایی نمایشگاه الکامپ است.

وی افزود: رویکرد دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارائه سرویس است و با همین رویکرد نیز سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه امسال برپا می‌شود.

معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان این‌که ۱۷۰۰ سرویس و زیر سرویس دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرارگرفته‌اند گفت: برای انتشار گزارش این ارزیابی منتظر نظرات و بازخورد دستگاه‌ها هستیم، اما از این ارزیابی در نمایشگاه امسال استفاده‌شده و در مرکز سالن دولت الکترونیکی، ۵۰ سرویس برتر الکترونیکی به مردم معرفی خواهند شد. علاوه بر این دستگاه‌های مختلف ملزم به معرفی سرویس‌های الکترونیکی خود در نمایشگاه همراه با شناسنامه و سطح بلوغ هر سرویس هستند.

باقری اصل گفت: علاوه بر سالن دولت الکترونیکی، سالن ویژه‌ای نیز به استارت‌آپ‌ها اختصاص داده‌شده است و نزدیک به ۳۰۰ کسب‌وکار نوپا در نمایشگاه الکامپ امسال حضور خواهند داشت. به نظر می‌رسد این بخش، جذاب‌ترین قسمت الکامپ امسال باشد و امیدواریم سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ از این فرصت برای همکاری با استارت‌آپ‌ها استفاده کنند.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا حضور گسترده‌ای در نمایشگاه امسال خواهد داشت و مشاوران این مرکز به‌صورت رایگان به استارت‌آپ‌ها در خصوص مسائل حقوقی و تجاری‌سازی مشاوره رایگان می‌دهند. همچنین در حال تهیه پروفایلی از استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه هستیم تا با اشتراک‌گذاری این اطلاعات با شرکت‌های بزرگ، امکان جذب سرمایه‌گذار برای کسب‌وکارهای نوپا را فراهم آوریم.

وی با بیان این‌که برای حضور در سالن دولت الکترونیکی، تقاضا دو تا سه برابر فضای اختصاص‌یافته است گفت: باوجود همکاری خوب سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و در اختیار گذاشتن یک سالن ویژه دولت، همچنان با کمبود فضا روبرو هستیم و معتقدیم الکامپ می‌تواند کل فضای مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران را در اختیار داشته باشد.

حضور قطعی ۲۷۰ استارت‌آپ در الکامپ/ سرویس‌های آنلاین تاکسی، از مبدأ و به مقصد الکامپ تخفیف می‌دهند
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: تاکنون حضور ۲۷۰ استارت‌آپ در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم قطعی شده و امیدواریم این تعداد به ۳۰۰ استارت‌آپ برسد.

ناصر علی سعادت در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات درباره سالن دولت الکترونیکی الکامپ افزود: برپایی سالن استارت‌آپ‌ها با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و تنها با پرداخت هزینه ناچیزی از سوی کسب‌وکارهای نوین انجام می‌شود. این هزینه شامل صد هزار تومان بابت غرفه و پنجاه‌هزار تومان بابت سخنرانی در حضور سرمایه‌گذاران است.

وی ادامه داد: هزینه برپایی سالن استارت‌آپ‌ها به‌مانند سال گذشته از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پرداخت می‌شود بااین‌حال امیدواریم بخش دولتی نیز در این هزینه‌ها مشارکت کند.

رئیس سازمان نصر همچنین گفت: با سرویس‌های نوین حمل‌ونقل توافق کرده‌ایم تا استفاده از این سرویس‌ها از مبدأ یا مقصد الکامپ با تخفیف ویژه همراه باشد.

سعادت ادامه داد: با امضای تفاهم‌نامه با بخش فناوری اطلاعات بانک پارسیان، روش نوینی برای ثبت‌نام بازدیدکنندگان در پیش‌گرفته خواهد شد و با نصب تجهیزات لازم، غرفه داران اطلاعات بازدیدکنندگانشان را در اختیار خواهند داشت.

وی ادامه داد: استقبال بی‌سابقه‌ای از نمایشگاه امسال شد و با کمبود شدید جا مواجه شده‌ایم.

معرفی خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه در الکامپ
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: نمونه مقدماتی ارائه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه در نمایشگاه الکامپ معرفی می‌شود.

نصرالله جهانگرد در نشست خبری معرفی سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ گفت: نمایشگاه الکامپ امسال در ۲۵ هزار مترمربع برگزار می‌شود که سه هزار مترمربع آن به دولت الکترونیکی اختصاص دارد. همچنین در سالن دولت الکترونیکی عموم دستگاه‌ها خدمات خود را در قالب ۵۰ غرفه ارائه می‌دهند.

وی با بیان این‌که در نمایشگاه امسال در کنار بخش خصوصی، سازمان فناوری اطلاعات دو گروه فعالیت را سامان داده است گفت: یک بخش مربوط به حضور استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه امسال است. با تدبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از سال گذشته امکان حضور کسب‌وکارهای نوپا در نمایشگاه فراهم آمده و امسال با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات شاهد حضور گسترده‌تر این کسب‌وکارها هستیم.

جهانگرد ادامه داد: دومین کاری که امسال انجام می‌دهیم برپایی سالن اختصاصی برای معرفی خدمات یکپارچه دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است. اکنون با توسعه پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات امکان عرضه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر این شبکه برای شهروندان فراهم‌شده و در نمایشگاه امسال نمونه مقدماتی این خدمات معرفی می‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امیدواریم در نمایشگاه امسال ارائه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه را نیز معرفی کنیم.

وی با بیان این‌که به دنبال افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد خانوار و اقتصاد کشور هستیم گفت: گسترش فناوری اطلاعات سبب افزایش بهره‌وری، تسهیل زندگی مردم، ارتقای کسب‌وکارها و توانمندسازی جامعه می‌شود. ما امیدواریم طی برنامه ششم توسعه سهم این حوزه در کل اقتصاد دو برابر و در بخش میزان توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات سه تا چهار برابر شود.

جهانگرد درباره نگرانی برخی شرکت‌ها درباره تعطیل بودن سه روز از چهار روز الکامپ و حضور نیافتن مدیران دولتی در نمایشگاه گفت: این نگرانی درست است و متأسفانه تاریخ نمایشگاه از مدت‌ها پیش بسته‌شده بود. بااین‌حال عموم دستگاه‌های کشور در نمایشگاه حضور دارند و علاوه بر این در تلاشیم مقامات تراز اول کشور نیز به بازدید از نمایشگاه بپردازند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: فرصت بسیار خوبی برای ارزیابی دولت الکترونیکی در نمایشگاه فراهم است و امیدوارم نگاه نقادانه رسانه‌ها به ما در مراحل بعدی توسعه دولت الکترونیکی کمک کند.