fa-IR
برگزاری دومین نمایشگاه فن‌بازار در مازندران

برگزاری دومین نمایشگاه فن‌بازار در مازندران

هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش‌و‌فناوری و دومین فن‌بازار استان مازندران از ۱۶ تا ۱۸ آذر ماه از ساعت ۹ الی ۱۶، در محل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار خواهد شد.

علی معتمدزادگان رئیس پارک علم‌و‌فناوری مازندران گفت: فناوری نباید تنها در قالب اسم باقی بماند و باید به جامعه انتقال داده و کاربردی شود و با بیان اینکه سال گذشته فن‌بازار در استان اجرا شد، افزود: ارتباط با سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان علم یکی از اهداف اجرای فن‌بازار در استان به‌شمار می‌رود که از گروه‌های مختلفی بهره‌گیری شد.

رئیس پارک علم‌و‌فناوری مازندران با اعلام اینکه بعضی از فناوری‌ها مرتبط با پارک نیستند و در سایر نهادها و دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند، ادامه داد: برای امسال دومین نمایشگاه فن‌بازار مازندران را اجرا می‌کنیم. معتمدزادگان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته برای حضور فناوران در نمایشگاه فن‌بازار مشکل داشتیم، تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ فناور در استان داریم و تلاش می‌کنیم این تعداد را افزایش دهیم.

رئیس پارک علم‌و‌فناوری با اشاره به اینکه به‌صورت مشترک با دانشگاه‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم تا شاهد شکوفایی در فناوری در استان باشیم، گفت: هیچ فناوری نباید از مرکز فناوری در استان دور باشد و تلاش می‌کنیم در نزدیک‌ترین فرصت به شرکت‌های فناوری دست پیدا کنند.

رئیس بخش غرب آسیا و شمال آفریقا انجمن بین‌المللی پارک‌های علم‌و‌فناوری و مناطق نوآوری (IASP) با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاران از خارج کشور در مازندران داشته باشیم، گفت: بعضی از شرکت‌های خارجی تمایل دارند در نمایشگاه فن‌بازار مازندران شرکت کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید به منابع داخلی و سرمایه‌گذاران داخل کشور توجه کنیم، افزود: حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات در مازندران از استعداد بالایی برخودار است و افراد خوبی در این حوزه در استان داریم.

معتمدزادگان با بیان اینکه باید برای جذب سرمایه‌گذار برای آنها مزیت ایجاد کنیم، ادامه داد: باید در کار فعالیت‌های سرمایه‌گذاران تسهیل ایجاد شود تا سرمایه‌گذار با رقبت در استان حضور پیدا کند.

معتمدزادگان با اعلام اینکه فضای کسب‌و‌کار در بعضی از استان‌ها مناسب‌تر است، گفت: هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری مازندران و دومین نمایشگاه فن‌بازار در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود. رئیس پارک علم‌و‌فناوری مازندران بیان کرد: باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود که به‌جای سرمایه‌گذاری‌های سنتی در خرید و فروش زمین و ساختمان باید به‌سمت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری حرکت کنیم.

معتمدزادگان با اعلام اینکه در رشد فناوری‌های استارت‌آپ در استان رشد خوبی داشتیم، گفت: فناوری‌ها زود کهنه می‌شوند و باید سریع‌تر وارد بازارها شوند.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه ۳۰ غرفه در نمایشگاه فن‌بازار مازندران برپا می‌شود، افزود: دانش‌آموزان مخاطبان اصلی فن‌بازار هستند و برای کسب و کارهای دانش‌آموزی برنامه‌های مختلفی داریم.

معتمدزادگان با بیان اینکه حدود ۶ محصول جدید در نمایشگاه فن‌بازار مازندران به‌نمایش در می‌آید، ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای در حوزه توسعه فن‌آموزی با آموزش‌و‌پرورش منعقد می‌شود.

معتمدزادگان با تأکید بر اینکه نباید به شرکت‌های فناوری بزرگ وابسته شویم بلکه باید از توانمندی‌ها و تجارب آنها استفاده کنیم، ادامه داد: فضای تحریم موجب شد تا در بسیاری از موارد به خودکفایی برسیم و در زمان رفع تحریم نباید این پیشرفت‌ها را رها و به‌سمت واردات حرکت کنیم.