انتخاب ده طرح دانش‌بنیان برتر برای شرکت در جشنواره ملی فناوری ایرانی، کسب‌و‌کار ایرانی

موسایی رییس مرکز برنامه‌ریزی نوسازی‌و‌توسعه فناوری‌اطلاعات استانداری مرکزی گفت: از بین ۱۷ طرح دانش‌بنیان واجد شرایط شرکت در جشنواره ملی فناوری ایرانی، کسب‌و‌کار ایرانی ۱۰ طرح به عنوان طرح‌های برتر استان جهت شرکت در این جشنواره انتخاب شدند.

موسایی گفت: امسال ششمین سالی است که جشنواره علم تا عمل به صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود و در سال جاری به تدبیر معاونت علمی رییس‌جمهور عنوان این جشنواره به جشنواره ملی «فناوری ایرانی کسب‌و‌کار ایرانی» تغییر یافته است.

موسایی در خصوص ملاک‌های انتخاب طرح جهت شرکت در این جشنواره اظهار کرد: دانش‌بنیان بودن، مرکز تحقیق‌و توسعه داشتن و فروش بالای ۱۰۰ میلیون تومان از محل محصولات دانش‌بنیان ملاک‌های انتخاب طرح‌ها است.

موسایی در ادامه گفت: این جشنواره همه ساله با هدف تجاری‌سازی فناوری‌ها و یافته‌های پژوهشی که جنبه علمی‌و‌فناوری دارند، برگزار می‌شود. جشنواره یاد شده امسال در دهه اول دیماه در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود و قرار است که از بین طرح‌هایی که استان معرفی کرده است سه طرح به عنوان منتخب ملی و ۵ طرح به عنوان منتخب استانی انتخاب شوند و با توجه به پتانسیل و ظرفیتی که طرح‌های استان مرکزی دارد انتظار می‌رود که استان مرکزی در این جشنواره حایز رتبه‌های برتر شود.

موسایی گفت: این طرح‌ها در نهایت به تحقق اقتصاد مقاومتی از جنبه دانش‌بنیان بودن کمک می‌کنند. نقطه عطف اقتصاد دانش‌بنیان اقتصاد مبتنی بر علم‌و‌دانش است و این قبیل طرح‌ها به تحقق این هدف کمک می‌کنند.