برنامه‌های هفته پژوهش در گلستان

برنامه‌های هفته پژوهش در گلستان

مراسم افتتاحیه هفته پژوهش و فناوری استان گلستان ۱۴ آذرماه در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار می‌شود.

علی نجفی‌نژاد، دبیر کل استانی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گلستان گفت: امسال بحث تولید ثروت، تجاری‌سازی ایده‌ها و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در برپایی نمایشگاه هفته پژوهش‌و‌فناوری استان گلستان در اولویت قرار گرفت.

نجفی‌نژاد گفت: در نمایشگاه امسال ۶۵ غرفه از دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، دستگاه‌های اجرایی و پارک‌های علم‌و‌فناوری حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان اعلام کرد: شعار هفته پژوهش امسال، پژوهش تقاضا‌محور و تجاری‌سازی فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی است که روزهای این هفته به نام‌های پژوهش، فناوری و مدرسه، ایده‌های برتر، سرمایه ملی، پژوهش، فناوری و صنعت، پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین، پژوهش، فناوری، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است.

رئیس دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان در ادامه گفت: یازده کارگاه آموزشی و تخصصی با همکاری دستگاه‌های اجرایی و کلینیک مادر تخصصی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان طی هفته پژوهش در محل نمایشگاه این هفته برپا می‌شود.

دبیرکل استانی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گلستان با اعلام خبر برگزاری دومین جشنواره ایده‌های برتر گفت: بیش از ۶۰ ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ایده‌های برتر با نظر هیأت داوران، روز دوشنبه ۱۵ آذرماه طی مراسمی تجلیل خواهند شد.

نجفی‌نژاد افزود: چهارشنبه ۱۷ آذرماه، برنامه تجلیل از پژوهشگران برتر استان گلستان در سالن خلیج‌فارس پردیس دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در ادامه گفت: مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان گلستان پنجشنبه ۱۸ آذرماه در محل سالن خلیج فارس پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان انجام می‌شود و در آن از غرفه‌های برتر نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری قدردانی خواهد شد همچنین در نمایشگاه امسال یک محل جانبی برای نمایش تجهیزات پژوهشگران در نظر گرفته شده است تا پژوهشگران بتوانند این ایده‌ها را در معرض نمایش عموم قرار دهند.

شایان ذکر است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار استان گلستان از ۱۴ لغایت ۱۸ آذر طی ساعت ۹ الی ۱۶ در میدان بسیج، پردیس دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان، سوله آزمایشگاه آب‌و‌خاک آماده بازدید عموم مردم خواهد بود.