fa-IR
برگزاری رویداد کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی

برگزاری رویداد کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی

دورهمی راه‌اندازی کسب‌وکار نوآورانه در صنعت اسباب‌بازی توسط برنامه تجاری‌سازی دانشگاه صنعتی شریف در بهمن ماه برگزار می‌شود.

برنامه تجاری‌سازی دانشگاه صنعتی‌شریف با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم‌و‌‌هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، اقدام به برگزاری دورهمی‌هایی در راستای ایجاد کسب‌وکار نوآورانه در صنایع اسباب‌بازی کرده است. این دورهمی‌ها، پیش‌رویدادی برای رویداد کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی در بهمن‌ماه ۹۵ خواهد بود که با همکاری یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ستاد توسعه فناوری‌های نرم‌و‌هویت‌ساز برگزار خواهد شد.

در دومین جلسه این رویداد که روز پنجشنبه، ۴ آذرماه در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، شرکت‌کنندگان روند رشد شرکت‌های فناورانه صنعت اسباب‌بازی در دنیا، پیش‌بینی آینده این صنعت و فرصت‌های پیش رو را بررسی کردند و در ادامه در چارچوب نوآوری مبتنی بر روند صحبت‌هایی شد. همچنین با استفاده از متدولوژی و روندهای اسباب‌بازی موجود در دنیا، هم‌فکری صورت گرفت و ایده‌های جدید فناورانه خلق شد.

پیش‌ازاین نخستین دورهمی شرکت‌های نوآورانه صنعت اسباب‌بازی با موضوع ایده‌پردازی در آبان ماه ۹۵ برگزارشده بود که در آن نگرش ذهنی خلاق و نیازهای صنعت اسباب‌بازی ایران و دنیا در آینده بررسی شد.

تکنولوژی و تقاطع آن با صنعت اسباب‌بازی، نمونه‌های موفق شرکت‌های فناورانه و ایده‌های تولید اسباب‌بازی در دنیا و ایده‌پردازی در شناسایی فرصت‌ها موضوعات دیگری بود که در نخستین جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، این پیش رویدادها که با عنوان دورهمی برگزار می‌شوند تا اواخر بهمن‌ماه که رویداد کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی برگزار شود، ادامه خواهند داشت تا علاقه‌مندان را با این عرصه بیشتر آشنا کرده و نیروهایی خلاق و کارآمد برای شرکت در این رویداد تربیت شوند.