fa-IR
برگزاری دومین جشنواره پژوهش و فناوری استان سمنان

برگزاری دومین جشنواره پژوهش و فناوری استان سمنان

جشنواره پژوهش و فناوری از ۱۴ تا ۱۷ آذر با حضور نخبگان، پژوهشگران، فناوران، ایده‌پردازان و مخترعان استان سمنان برگزار می‌شود.
علی اکبر مرتضایی قهرودی مدیر مرکز برنامه‌ریزی، نوسازی و توسعه فناوری‌اطلاعات استانداری سمنان گفت: به مناسبت هفته پژوهش، دومین جشنواره پژوهش و فناوری استان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود از ۱۴ تا ۱۷ آذر با حضور نخبگان، پژوهشگران، فناوران، ایده‌پردازان و مخترعان استان سمنان برگزار می‌شود. مرتضایی‌قهرودی با بیان اینکه این جشنواره در چهار سطح و در بخش‌های سه‌گانه پژوهشگران، فناوران، و ایده‌پردازان برگزار می‌شود، اضافه کرد: همچنین نمایشگاه جانبی با حدود ۶۰ غرفه از تولیدات نخبگان ‌استان سمنان با هدف نمایش تحقیقات، فعالیت‌‌های مخترعان، دستگاه‌های اجرایی و استانداری سمنان در کنار این جشنواره برپا می‌شود.

مرتضایی‌قهرودی با بیان اینکه در این جشنواره و در بخش از فعالان بخش صنعت و پژوهش تجلیل می‌شود، افزود: در بخش فناوران نیز از فناوران دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های پژوهشی‌و‌فناوری، فناوران دستگاه‌های اجرایی و فناوران مستقل تقدیر می‌شود.
جانشین رییس ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان سمنان با بیان اینکه ثبت‌‌نام برای حضور در این جشنواره به پایان رسیده، بیان کرد: در مجموع ۱۶۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که مستندات و مقاله‌های پژوهشی ارسالی به دبیرخانه تا دوم آذر در کارگروه‌های تخصصی جشنواره بررسی و نتایج آن تا ششم آذر منتشر خواهد شد. مرتضایی قهرودی اضافه کرد: میزگرد، سخنرانی، اجرای شیوه نامه داخلی همایش، ارائه مقالات، سخنرانی‌های علمی و بازدید از طرح‌‌های فناورانه، از دیگر برنامه‌‌های این جشنواره است. مدیر مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری سمنان با بیان اینکه هفته پژوهش فرصتی است تا دستگاه‌های اجرایی نیازهای خود را اعلام کنند، گفت: تفاوت هفته پژوهش امسال با سال‌‌های قبل، تمرکز بر شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد‌مقاومتی است. هفته پژوهش از ۱۴ تا ۱۷ آذر با مدیریت و نظارت استانداری سمنان همزمان با سراسر کشور با شعار «پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد‌مقاومتی» در پارک علم‌و‌فناوری استان سمنان در شاهرود برگزار می‌شود. از سال ۱۳۷۹ به منظور ترویج فرهنگ پژوهش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چهارمین هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵ آذرماه به نام روز پژوهش از طرف شورای فرهنگ عمومی، به نام هفته پژوهش نام نهاد.