fa-IR
همکاری شرکت‌های اسلوونی با شرکت‌های فناور ایرانی

همکاری شرکت‌های اسلوونی با شرکت‌های فناور ایرانی

معاون وزیر ارتباطات گفت: از شرکت‌های کشور اسلوونی برای بازدید از پارک فناوری‌اطلاعات دعوت به عمل آمده تا زمینه همکاری احداث و تکمیل زیرساخت‌های پارک را بررسی کنند.

امیرحسین دوایی در حاشیه مذاکره وزارت ارتباطات با وزیر اقتصاد و توسعه فناوری کشور اسلوونی از هیات اسلوونی برای بازدید از پارک فناوری اطلاعات خبر داد. امیرحسین دوایی گفت: پارک فناوری‌اطلاعات که در حاشیه بزرگراه کرج واقع شده، فعالیت شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های پیشرفته از جمله اینترنت‌اشیاء را ساماندهی می‌کند. بر این اساس از هیات اسلوونی دعوت به عمل آمد تا ضمن بازدید از این پارک، زمینه همکاری با شرکت‌های ایرانی را برای احداث و تکمیل زیرساخت‌های آن، بررسی کنند.

معاون فناوری‌و‌نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد تفاوت این پارک فناوری‌اطلاعات با دیگر پارک‌های فناوری تاسیس شده در کشور گفت: این پارک قرار است محل استقرار شرکت‌های ایرانی باشد که در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته همچون اینترنت‌اشیاء می‌خواهند فعالیت کنند و محصولات و نرم‌افزارهای خاص خود را تولید و صادر کنند.

دوایی با بیان اینکه بنا به نوع فعالیتی که قرار است در این پارک فناوری‌اطلاعات انجام شود به بستر‌های سخت‌افزاری خاصی نیاز است، گفت: از هیات اسلوونیایی دعوت کردیم که در بازدید از این پارک اگر پیشنهادی در تاسیس زیربناهای پارک به صورت مشترک با همکاران ایرانی داشته باشند، مورد بررسی قرار گیرد.

در پی سفر رئیس‌جمهوری اسلوونی و هیات همراه به ایران، یادداشت تفاهمی در زمینه گسترش همکاری‌های فناوری‌ارتباطات، فناوری‌های سایبری، مخابرات و توسعه تحقیق‌و‌پژوهش میان وزرای ارتباطات کشورمان و اقتصاد و توسعه فناوری این کشور به امضا رسید.