fa-IR
میزبانی اصفهان از کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری

میزبانی اصفهان از کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری

سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم‌و‌فناوری در سال ۲۰۱۸ به میزبانی اصفهان

مهدی جمالی‌نژاد شهردار اصفهان گفت: با توجه به پیگیری‌های مستمر به عمل آمده سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم‌و‌فناوری در سال ۲۰۱۸ به میزبانی اصفهان در ایران برگزار خواهد شد.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه میزبانی این کنفرانس در اصفهان گفت: در سی‌و‌سه کنفرانس برگزار شده کشورهای فرانسه،‌ انگلستان، ‍ژاپن، استرالیا، آمریکا، ایرلند، فنلاند، کانادا، چین، برزیل، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، پرتغال، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، دانمارک، استونی و قطر میزبانی این اجلاس را بر عهده داشته‌اند که بعضا برخی کشورها چند دوره میزبان این  کنفرانس بین‌المللی بوده‌اند.

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به روند پذیرش اصفهان به عنوان میزبان کنفرانس سی‌و‌پنجم گفت: بر اساس فراخوان انجمن بین‌المللی پارک‌های علمی و مناطق نوآوری در سال ۲۰۱۶ اصفهان نیز آمادگی خود را اعلام کرد و میزبانی اجلاس از آن اصفهان شد.

جمالی‌نژاد در ادامه به بیان ویژگی‌های شاخص این کنفرانس پرداخت و گفت: این کنفرانس گردهمایی مدیران و کارشناسان دنیا در حوزه پارک‌های علم‌و‌فناوری در سطح بین‌المللی است.

شهردار اصفهان به میزبانی اجلاس مسکو در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری بیش از یک هزار و ۷۰۰ شرکت کننده از ۷۲ کشور جهان در این اجلاس شرکت کرده‌اند. برگزاری این اجلاس در اصفهان می‌تواند آورده‌های علمی بسیاری را برای محققان و پژوهشگران اصفهانی به همراه داشته باشد و فرصت بسیار خوبی در این عرصه و تحقق رویکردهای دانشی خواهد بود. جمالی‌نژاد در ادامه گفت: از بعد گردشگری و اقتصادی نیز حضور بیش از یک هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در این اجلاس جهانی می‌تواند زمینه حضور گردشگران بیشتری در شهر باشد. در واقع آنها تبدیل به سفیران گردشگری اصفهان خواهند شد.

شهردار اصفهان در خصوص محل برگزاری این اجلاس بین‌المللی گفت: در جلسه‌ای که با حضور شورای اجرایی کنفرانس برگزار شد، آمادگی خود را در خصوص برگزاری اجلاس در مرکز همایش‌های بین‌المللی امام‌خامنه‌ای (مدظله العالی) اعلام کرده‌اند که تا آن زمان به بهره برداری رسیده است.