fa-IR
جشنواره ایده‌های برتر در یزد برگزار می‌شود

جشنواره ایده‌های برتر در یزد برگزار می‌شود

جشنواره ایده‌های برتر از سوی پارک علم‌و‌فناوری یزد در هفته آخر آذرماه به صورت ملی با هدف معرفی و تجاری سازی ایده‌های برتر برگزار می‌شود.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم‌و‌فناوری یزد گفت: جشنواره ایده‌های برتر از ۱۲ سال پیش توسط پارک علم‌و‌فناوری یزد برگزار شده است که از سال گذشته به صورت ملی برگزار می‌شود. این جشنواره با عنوان شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برتر (شتاب ملی) با همکاری معاون پژوهشی و دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت‌علوم برگزار خواهد شد. پورسراجیان با اشاره به هدف جشنواره ایده‌های برتر گفت: ترویج فرهنگ نوآوری و فناوری و در نهایت تامین خوراک اولیه مراکز رشد و پارک‌های علم از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.

پورسراجیان با بیان اینکه طرح ها در ۴ مرحله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، گفت: ایده‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی شدن دارند به پارک‌های علم‌و‌فناوری معرفی می‌شوند تا مورد حمایت قرار بگیرند، در واقع از دل این طرح ها، شرکت‌های فناور بیرون خواهد آمد. به گفته پارک علم‌و فناوری یزد، هر طرحی با هر موضوعی می‌تواند در این جشنواره شرکت کند و مهلت ثبت ایده‌ها در سامانه جشنواره تا پایان روز پنجم آذر ماه تمدید شده است. پورسراجیان گفت: همچنین از ۱۰ ایده برتر نهایی تقدیر می شود و جوایزی به آنها تعلق می‌گیرد.