نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان در اردبیل دایر شد

نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان در اردبیل دایر شد

علی نعمتی مقدم دبیر اجرایی جشنواره جهادگران علم‌و‌فناوری استان اردبیل در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان گفت: سی شرکت فن‌آور و دانش‌بنیان در کنار سومین جشنواره جهادگران علم‌و‌فناوری استان اردبیل آخرین دستاوردهای علمی‌و‌فناوری استان را در معرض نمایش گذاشته‌اند. نعمتی مقدم گفت: این جشنواره با همکاری بنیاد نخبگان استان، پارک علم‌و ‌فناوری، مراکز رشد و فناوری و دانشگاه های استان اردبیل دایر شده است. او با تاکید بر اینکه نخبه پروری و نخبه یاری در کشور از بالاترین ارزش برخوردار است افزود: بسیج علمی تلاش می‌کند با حمایت‌های مادی و معنوی زمینه را برای شکوفایی استعداد قشرهای مختلف و پیشرفت و سربلندی کشور فراهم کند.

دکتر داوود حسن‌پناه عضو کمیته داوری جشنواه جهادگران علم‌‌و‌فناوری استان گفت: قشر بسیج علمی، اساتید دانشگاه و چهره‌های علمی برجسته استان در جشنواره جهادگران علم‌و‌فناوری حضور یافتند. او با بیان اینکه معرفی افراد مستعد و فعالان عرصه علم‌و‌فناوری به مسوولان برای توسعه علمی استان نقش مهمی ایفا می‌کند افزود: تکریم و تقدیر از قشر علمی استان دیگر دستاورد مهم جشنواره جهادگران علم‌و‌فناوری است.

حسن پناه با بیان اینکه سازمان بسیج علمی  پژوهشی استان در حمایت از ایده‌های مخترعان مسئولیت خطیری برعهده دارد افزود: مسئولان باید از طرح‌های پژوهشی حمایت کنند تا به شکوفایی و رونق اقتصادی برسیم.
رییس کارگروه علمی و آموزشی بسیج علمی استان اردبیل با اشاره به ضرورت تداوم رویدادهای علمی در استان گفت: دعوت از سرمایه‌گذاران، تولیدکننده‌ها و صاحبان صنایع و نیز ایجاد ارتباط بین علم با بخش تولید و صنعت باید مورد توجه مسوولان استان باشد.