اولین استارت‌آپ ویکند سبز در تهران برگزار می‌شود

اولین استارت‌آپ ویکند سبز در تهران برگزار می‌شود

طبیعت بزرگترین خانه ی زندگی ماست. جزء به جزء تن این کره ی خاکی در تعاملی شگرف هستند تا بتوانند شرایط را برای ادامهی حیات بشر مهیا کنند و امروز جهان ما، در بحرانیترین روزهای خود به سر میبرد.
جهان امروز ما پر شده از خطرناکترین آلایندهها، زمینش مدفون در خروارها زباله و آب و هوایش اسیر تغییرات ناهمگون؛ خاکش هر روز خشک‌ تر و ویران تر میشود و تخریب‌های حاصل از فعالیت‌های بشر، بیش‌از‌پیش این کره‌ی خاکی را تهدید می‌کند.
امروز مائیم و رسالت بزرگی بر دوش. وقت ادای دین به زمین و محیط زیست‌مان فرارسیده. هدف ما تنها یک چیز است: نجات زمین و کمک به بهبود وضعیت محیط زیست‌مان.
اگر شما هم به محیط زیست علاقه‌مندید و دغدغه‌ی حفظ آن را دارید؛ اگر ایده‌های سبزی در ذهنتان جوانه زده که می‌تواند به محیط زیست کمک کند؛ اگر درصدد تجاری‌سازی ایده‌ی خود به دنبال یک تیم حرفه‌ای هستید؛ کافی ست در اولین استارت‌آپ ویکند سبز تهران شرکت کنید.
استارت‌آپ ویکند سبز، حول محور محیط زیست، منابع طبیعی و انرژیهای پاک برگزار می‌گردد. مخاطبین این رویداد دارندگان ایده‌های سبز، فعالان حوزه ی محیط زیست، مدیران تجاری، متخصصین کسب و کار، سرمایه‌گذاران هستند. مربیان این رویداد نیز افراد خبره و متخصص‌ در حوزه ی کارآفرینی، کسب‌و‌کار، فنی و برنامه‌نویسی، طراحی، انرژی و محیط ‌زیست هستند.


استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌‌گردد. در این رویداد شرکت‌کنندگانی اعم از دانشجویان، برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریابان و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا پرانگیزه ترین و خلاقانه ترین ۵۴ ساعت زندگی شان را تجربه کنند. شرکت کنندگان در این ۵۴ ساعت پس از مطرح کردن ایده‌هایشان، تشکیل تیم داده و شروع به اجرای ایدههایشان میکنند.
در روز نخست، پس از مطرح کردن ایده ها، برترین آنها برای اجرا انتخاب می شوند. شرکت کنندگان در روز دوم به تیم های ۷ یا ۸ نفره تقسیم شده و تلاش خود را برای پرورش ایده و رساندن آن به مرحله ی اجرا آغاز می کنند. روز سوم زمان ارائه ی کارهای تکمیل شده ی تیم ها به هیئت داوران است و در پایان تیم های اول، دوم و سوم انتخاب شده و جوایزی را برای پیشبرد کسب و کار خود دریافت خواهند کرد.
استارت‌آپ ویکند سبز با فراهم ساختن محیطی برای طرح و اجرای ایده‌هایی با هدف حفظ محیط زیست، فرصت شروع یک کسب و کار سبز را به دوستداران محیط زیست هدیه می دهد.
ما این فرصت و فضا را به شما خواهیم داد تا بتوانید ایده‌های نوآورانه و سبزتان را به حقیقت پیوند زنید!

اولین استارت‌آپ ویکند سبز تهران در تاریخ‌های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۴ همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی رویداد www.swgreen.ir مراجعه فرمایید.