fa-IR
بیش از هشت هزار متخصص در مسابقات فن‌آورد رقابت می‌کنند
با امکان اتصال دانشجویان به دانش‌بنیان‌ها؛

بیش از هشت هزار متخصص در مسابقات فن‌آورد رقابت می‌کنند

در سومین دوره مسابقات ملی فن آورد، بیش از ۸ هزار نفر به رقابت می‌پردازند و زمینه مناسب برای اتصال بین دانشجویان مستعد و فارغ‌التحصیلان با صنایع دانش‌بنیان فراهم می‌شود.

مسابقات فن آورد از سال ۱۳۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف شروع شد و امسال هم دانشگاه صنعتی شریف میزبان برگزاری بخش حضوری این مسابقات در سال ۱۳۹۵ است و گواهی‌های تخصصی پایان این مسابقه نیز به‌صورت رسمی از طرف دانشگاه صنعتی شریف صادر می‌شود.

مسابقات فن آورد که در هفت رشته تخصصی داده‌کاوی، جست‌وجوی پیشرفته (اوسینت)، برنامه‌نویسی کامپیوتر، برنامه‌نویسی تلفن‌های هوشمند، مهندسی برق، معماری و گرافیک برگزار می‌شود، فرصتی است متفاوت تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مطرح و مستعد، چالشی هیجان‌انگیز با واقعی‌ترین مسئله‌ها و پروژه‌های کشور داشته باشند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند توانمندی‌ها و استعدادهای خود را متناسب با این مسئله‌ها بسنجند که این امر، فرصت بسیار مناسب و کم‌نظیری جهت شناسایی افراد توانمند و مستعد است که وضعیت شغلی خود را ارتقا داده و از طرف دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان متخصص به شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی معرفی شوند.

اهدای بیش از ۲۰۰ سکه بهار آزادی، گواهی رسمی دانشگاه صنعتی شریف، بورسیه و تندیس فن‌آورد تنها بخشی از جوایز این مسابقه است که در کنار اعطای رتبه از طرف دانشگاه صنعتی شریف، این مسابقه را جزو چالش‌برانگیزترین مسابقات برنامه‌نویسی کشور می‌کند.

همچنین فن‌آورد با همکاری دانشگاه صنعتی شریف فرصت بورسیه آموزشی را نیز برای شرکت‌کنندگان مستعد فراهم می‌کند که فرصت بسیار مناسبی برای علاقه‌مندان ایجاد می‌کند تا علاوه بر مواجهه با نیازهای واقعی بازار کار از فرصت آموزش نیز بهره ببرند.

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد، زمینه مناسب برای ایجاد اتصال بین دانشجویان مستعد، فارغ‌التحصیلان و افراد متخصص و حرفه‌ای با صنایع دانش‌بنیان را فراهم می‌آورد.

در این زمینه مسابقات تخصصی فن‌آورد، برگزاری کارگاه‌های هدفمند و تخصصی، برگزاری آزمون تخصصی، تسهیل فرایند جمع سپاری و برون‌سپاری به متخصص‌ترین‌ها، تأمین کارآموز مستعد و توانمند صورت می‌گیرد.