fa-IR
دومین «فن بازار استانی» با رونمایی از محصولات فناوری برگزار می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

دومین «فن بازار استانی» با رونمایی از محصولات فناوری برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری دومین فن بازار استانی با رونمایی از ۱۵۰ محصول فناوری به مناسبت هفته پژوهش و فناوری خبر داد.

علی معتمد زادگان عصر یکشنبه با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در هفته پژوهش و فناوری، از برگزاری برنامه‌های متنوع  در حاشیه این نمایشگاه خبر داد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران در این خصوص گفت: امسال هفته پژوهش و فناوری استان با تأکید بیشتری بر پژوهش‌های کاربردی محور و فناوری‌های تجاری‌سازی شده برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این نمایشگاه نمونه‌های متعددی از فناوری‌های مختلف که مستقیماً با جنبه‌های مختلف زندگی مردم مرتبط هستند در معرض عموم قرار خواهد گرفت و این عمل به‌منظور کاهش فاصله بین دانشگاه، صنعت و جامعه مصرف‌کننده و تشویق جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ایده پردازی و فن آفرینی انجام می‌پذیرد.
وی اضافه کرد: برگزاری استارت‌آپ‌های تخصصی در قالب طرح شتاب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های علمی و تخصصی در دانشگاه‌های برگزیده استان با هدف معرفی بیش‌ازپیش پارک‌های علم و فناوری به دانشجویان، اساتید و نخبگان مازندران، از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده دیگر در هفته پژوهش و فناوری سال جاری است.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران افزود: انتظار می‌رود رویدادهای پژوهش و فناوری منجر به افزایش اعتمادبه‌نفس مخترعان و فارغ‌التحصیلان ایرانی، کمک به افزایش سهم بازار مصرف از محصولات داخلی، ارتقای سطح خدمات و تکنولوژی محصولات ایرانی، نزدیکی مراکز آموزشی و پژوهشی به نهادهای تولیدی و اقتصادی، کمک فن آفرینی به کارآفرینی و اشتغال، بستری برای جذب و بومی‌سازی فن‌آوری‌های خارجی قابل‌رقابت و کمک به جهانی‌شدن بازار دستاوردهای فناوری‌های ایرانی شوند.
معتمد زادگان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۱۵۰ محصول فناوری در حال تجاری‌سازی و یا تجاری‌سازی شده توسط مراکز مختلف استانی در نمایشگاه و فن بازار رونمایی و ارائه شود.
هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان مازندران با حضور فعال دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، مؤسسات تحقیقاتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، هم‌زمان با هفته پژوهش در دانشگاه صنعتی نوشیروانی شهرستان بابل برگزار می‌شود.