fa-IR
ایده‌های کاربردی در حوزه محیط‌زیست در قزوین حمایت می‌شود
مدیرکل محیط‌زیست استان قزوین:

ایده‌های کاربردی در حوزه محیط‌زیست در قزوین حمایت می‌شود

مدیرکل محیط‌زیست استان قزوین گفت: به‌منظور رفع آلودگی‌ها و حرکت به‌سوی زندگی سبز از ایده‌های کاربردی در حوزه محیط‌زیست در استان قزوین حمایت جدی می‌کنیم.

اولین رویداد استارت‌آپ تخصصی محیط‌زیست استان قزوین چهارشنبه در تالار اجتماعات ساختمان آینده‌پژوهی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

سیاوش شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین در مراسم افتتاحیه گفت: این رویداد با همکاری اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و پارک علم و فناوری استان قزوین برگزارشده است.

شمسی‌پور تصریح کرد: هدف اداره کل حفاظت محیط‌زیست از برگزاری زیست شتاب قزوین استفاده ازنظر و ایده‌های کارشناسان، اساتید و صاحب‌نظران حوزه محیط‌زیست و فناوری برای رفع معضلات زیست‌محیطی و حرکت به‌سوی زندگی سبز است.

وی بیان کرد: رویداد زیست شتاب قزوین (استارت آپ ویکند تخصصی محیط‌زیست) در راستای کشف استعدادهای درخشان در خصوص خلق و پرورش ایده در حوزه محیط‌زیست ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه برگزار ‌شد و در این رویداد کارشناسان متخصص مختلفی از حوزه‌های محیط‌زیست و کسب‌وکار سخنرانی، داوری و مربیگری کردند.

مدیرکل محیط‌زیست استان قزوین اظهار داشت: استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی، تجربی شناخته‌شده در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی برگزارشده است.

در ادامه یوسف گرجی رئیس پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین گفت: در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل ایده پردازان، کارآفرینان، علاقه‌مندان استارت‌آپ، سرمایه‌گذاران، بازاریاب‌ها گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح و تیم سازی کنند و هر تیم مدل کسب‌وکارش را تهیه و کسب‌وکار در مقابل داوران را تبیین کند.

وی افزود: موضوع استارت‌‌‌آپ ویکند کاملاً درباره آموزش علم خلاقیت است تا افراد هم تئوری‌ها را فرابگیرند و هم استراتژی خود را بسازند و استفاده از آن را بیاموزند.

گرجی بیان کرد: بیش از ۳۶ درصد از تیم استارت‌آپ‌ ویکندها حتی بعد از سه ماه و حدود ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان بعد از استارت‌آپ ‌ویکند نیز به همکاری با تیم خود ادامه می‌دهند.

وی یادآور شد: کارشناسان و مدیران مراکز رشد استان قزوین و فعالان فضای کارآفرینی به‌عنوان سخنران، داور و مربی در  این رویداد حضور دارند و فرصت برای گفتگو با  آنان و دریافت راهنمایی فراهم است.