رویداد دانش‌بازی در راستای افزایش جذابیت فناوری برگزار می‌شود

رویداد دانش بازی در راستای افزایش جذابیت فناوری و با حمایت پارک پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

رویداد دانش بازی به‌منظور ارائه ایده‌هایی از جنس بازی، سناریو، معماری، طراحی خدمات و یا هر ایده‌ای که دستگاه‌های موجود در پارک فناوری پردیس معاونت علمی را به شکل جذاب‌تری به مخاطبانش عرضه کند، برگزار می‌شود.
ارائه جذاب پدیده‌های علمی و فناوری در قالبی ساده و همه‌فهم، یک جاذبه و شوق علمی در مخاطبین ایجاد کرده و باعث ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی به علوم و فناوری و فرهنگ‌سازی و ترویج می‌شود. 
این مراکز در کشورهای پیشرفته از سابقه ۱۰۰ ساله برخوردار هستند و با نام science center, science & technology center خوانده می‌شوند. مراکز مورداشاره در گستره طیفی واقع‌اند که یک‌طرف آن شهربازی‌ها و در طرف دیگر طیف آزمایشگاه‌ها قرار می‌گیرند. پارک فن آموز در میانه این طیف قرارگرفته و سعی دارد از مزایای هر دو طرف طیف بهره ببرد. 
تجهیزات نصب‌شده در این مرکز، به‌گونه‌ای است که پدیده‌های علمی و جلوه‌های فناوری را به شکلی زیبا به نمایش می‌گذارد و می‌تواند شوق و انگیزه آموختن را در بین دانش آموزان و عموم مردم افزایش دهد و محرک خوبی برای تحصیل دانش‌آموزان و نیز مکمل خوبی برای آموزش‌های رسمی در مدارس و فرهنگ‌سازی و ترویج در جامعه باشد.
پارک فن‌آموز سه هدف ایجاد محیطی شاد، مفرح و سرگرم‌کننده برای تمام اعضاء خانواده؛ آموزش علوم و فناوری؛ تأثیرگذاری فرهنگی و ایجاد روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس از طریق تجهیزات ساخت ایران را دنبال می‌کند.
خدمات پارک فن آموز از طریق یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی ارائه می‌شود. این شرکت طراح و سازنده انحصاری تجهیزات علمی – تفریحی در این سطح از کیفیت و تنوع در کشور است و تاکنون ۱۱ مرکز علمی تفریحی در کشور راه‌اندازی کرده است.

چالش‌های دانش بازی
چالش‌ها و مسائل پیش رو در برگزاری رویداد «دانش بازی» توسعه پارک‌های علمی فن آموز بر بستر گیمی فیکیشن، توسعه طراحی خدمات جانبی پارک، پیشنهاد معماری و فضاسازی پارک‌های علمی و همچنین ارتقا طراحی دستگاه‌های موجود است. در این رویداد سه کارگاه آموزشی کارگاه خلاقیت، کارگاه ایده کاوی، کارگاه گیمی فیکیشن برگزار می‌شود.

دستاورد شرکت‌کنندگان 
دستاورد شرکت‌کنندگان رویداد «دانش بازی» حضور در کارگاه خلاقیت و آشنایی با ابزارهای تفکر خلاق، حضور در کارگاه ایده کاوی و آشنایی با متدهای خلق و پرورش ایده، حضور در کارگاه گیمی فیکیشن و آشنایی با ادبیات و روش‌های بازی‌سازی، فرصت تجربه کار تیمی و حل مسائل و چالش‌های واقعی یک صنعت، فرصت آشنایی و همکاری با مربیانی باتجربه در مدت‌زمان رویداد و همچنین فرصت حضور در اکوسیستم کارآفرینی پارک فناوری پردیس خواهد بود.

گروه‌های مخاطب دانش بازی
در رویداد «دانش بازی» دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و یا شاغلین در صنعت بازی‌سازی، افراد مرتبط با صنعت سرگرمی، واحدهای تحقیق و توسعه، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و یا شاغلین رشته‌های هنر، سناریونویسی، کارگردانی، داستان‌نویسی، گردشگری، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی مهندسی، دانشجویان، فارغ‌التحصیلانIT و تکنولوژی و همچنین معلمان مدارس می‌توانند شرکت داشته باشند.
رویداد «دانش بازی» در تاریخ های ۱۳ و ۱۴و‌ ۲۰ آبان ماه در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود.