مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی از ۵۰ شرکت فناور حمایت می‌کند

گودرز صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما در کنار افزایش فعالیت‌های پژوهشی، علمی و تحقیقاتی سعی‌مان بر این است تا تولید علم نیز متناسب با نیاز کشور به انجام برسد که در این باب در دانشگاه محقق اردبیلی نیز فعالیت‌‌های خوب و مثبتی انجام شده یا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ما در دانشگاه محقق اردبیلی با راه‌اندازی مرکز رشد فناوری سعی‌مان بر این است تا شرکت‌های فناور را تحت پوشش داده و از آنها حمایت کنیم، گفت: ۵۰ شرکت در این زمینه از حمایت‌های دانشگاه محقق اردبیلی بهره‌مند هستند.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل با ابراز خرسندی از راه‌اندازی پارک علم و فناوری در استان و تزریق منابع خوب در حمایت از شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی افزود: ما در کنار این فعالیت‌ها سعی‌مان بر این است تا در ماه آینده با برگزاری نخستین نشست صندوق نوآوری و شکوفایی در دانشگاه محقق اردبیلی به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

صادقی بیان کرد: این صندوق سالانه ۳۰ هزار میلیارد ریال وام کم‌بهره در راستای پروژه‌های نوآور اختصاص می‌دهد و متاسفانه تاکنون استان اردبیل از این تسهیلات بی‌بهره بوده است.

این مسئول هدف از برگزاری این نشست تخصصی را آشنایی گروه‌های مختلف با اهداف و برنامه‌های این صندوق عنوان کرد و یادآور شد: در نظر داریم گروه‌های مختلف از جمله پژوهشگران، نوآفرینان و کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان در این نشست تخصصی در جریان فعالیت این صندوق قرار گیرند.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل اطلاع‌رسانی و آموزش نحوه بهره‌گیری از صندوق را از اهداف این نشست دانست و عنوان کرد: باید بتوان زمینه‌ای فراهم کرد تا بخش تحقیق و پژوهش از امکانات صندوق‌های حمایتی بهره گیرد.

صادقی توجه به حوزه پژوهش را از جمله سیاست‌های این دانشگاه دانست و افزود: در این راستا بسیج ظرفیت‌ها، بهره‌گیری از توان کارآفرینان و پژوهشگران، عقد تفاهم‌نامه با نهادهای مختلف و حمایت از طرح‌های پژوهشی دنبال می‌شود.