رویداد هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات» در اصفهان برگزار می‌شود

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، شرکت‌کنندگان در رویداد کارآفرینی هم‌نت، آموزش‌هایی عملی و کاربردی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار را خواهند آموخت، در قالب تیم بر روی ایده‌های خود کار خواهند کرد، با ایده‌هایی واقعی سر و کار خواهند داشت، از حضور مربیان و تسهیل‌گران حرفه‌ای بهره خواهندبرد و امید دارند که در پایان دوره بتوانند سرمایه‌گذاری واقعی برای رشد ایده‌ی خود بیابند.

رویداد کارآفرینی هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات ویژه فعالان، نخبگان، دانشجویان و دانش‌آموختگان علاقه‌مند به کسب‌وکار در این حوزه است که توسط شرکت مخابرات استان اصفهان برگزار خواهد شد.

محورهای رویداد هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی فرایندهای اداری، خدمات و رفاه اجتماعی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و بهداشت الکترونیک، آموزش و مهارت الکترونیک، گردشگری الکترونیک، تجارت الکترونیک و داده‌های بزرگ است.

فناوری‌های ارتباطی، محتوای الکترونیک، امنیت شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطی، حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی با استفاده از بستر ICT، بهینه سازی مصرف انرژی ، طراحی بازی و نرم‌افزار کاربردی و خدمات ارزش افزوده قابل ارائه بر بستر تلفن ثابت و اینترنت پر سرعت (ADSL) نیز از دیگر محورهای این رویداد است.

برخی فرصت‌های پیشنهادی هم‌نت جهت ارائه ایده کسب‌وکار نیز کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، مهاجرت به سیستم عامل‌های متن باز (open source) در شرکت‌های بزرگ، راه حل‌های جلوگیری از نشت اطلاعات در سازمان‌های غیرنظامی و شناسایی و ارزیابی پیمانکاران فناوری اطلاعات اعلام شده‌است.

افراد و تیم‌های صاحب ایده که برای رشد کسب‌وکار خود در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات به دنبال سرمایه‌گذار هستند می‌توانند تا ۱۲ شهریور امسال در رویداد هم‌نت ثبت نام کنند.

حامیان این رویداد، شرکت مخابرات ایران، بنیاد نخبگان استان اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، همراه اول و انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران شاخه اصفهان هستند.

نخستین رویداد کارآفرینی هم‌نت (همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی) اوائل مرداد امسال با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد نخبگان استان اصفهان و اتاق بازرگانی اصفهان در شهر اصفهان برگزار شد.

در این رویداد، صنعتگران، سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری درباره مسائل و معضلاتشان به امید پیدا کردن راه حل گفت‌وگو و هفت تیم برتر جوائز خود را دریافت کردند.