دانشگاه امیرکبیر ایده بازار غذا برگزار می‌کند
برای ایجاد کسب‌وکار بر پایه دانش؛

دانشگاه امیرکبیر ایده بازار غذا برگزار می‌کند

ایده بازار حوزه غذا برای ایجاد کسب‌وکار در دانشگاه امیرکبیر در اسفندماه برگزار می‌شود.
مالک نادری، رئیس شورای سیاست‌گذاری رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: بنا داریم ایده بازار حوزه غذا را در هفته دوم اسفندماه برگزار کنیم.
وی افزود: رویداد ایده بازار در چهار گام اصلی شامل «ارسال ایده‌ها»، «گزینش ایده‌ها»، «توان‌افزایی و آموزش صاحبان ایده جهت ارائه و اجرا در روز رویداد» و «رقابت نهایی در روز اجرای رویداد» تعریف و طراحی‌شده است.
نادری خاطرنشان کرد: ارائه صاحبان ایده در روز رویداد سه بخش خواهد داشت که در بخش نخست، ارائه شفاهی صاحب ایده در مدت ۶ دقیقه در حضور هیئت‌داوران، صاحبان فناوری و صنایع مرتبط صورت می‌گیرد و صاحب ایده باید از طرح توجیهی اقتصادی ایده خود دفاع کند.
به گفته مدیر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه امیرکبیر، دومین بخش ارائه، به پرسش و پاسخ حاضران اختصاص دارد که صاحب ایده در مدت‌زمان ۶ دقیقه فقط به سه سؤال پرسیده شده توسط حضار پاسخ می‌دهد و در این قسمت، مدیریت زمان توسط صاحب ایده اهمیت زیادی دارد. در بخش سوم و پایانی، پرسش‌های داوران مطرح می‌شود که صاحب ایده برای پاسخگویی به آن‌ها ۶ دقیقه فرصت خواهد داشت.
نادری خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی نهایی صاحبان ایده بر اساس میانگین امتیازات داوران از صفر تا ۱۰۰ است و درصورتی‌که دو یا چند ایده دارای امتیازات برابر باشد، ایده‌ای که دارای امتیاز بالاتر از دید تماشاگران و حاضران باشد رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد و در پایان، سه نفر نخست رویداد به‌عنوان برندگان نهایی معرفی می‌شوند.
وی با بیان اینکه برگزاری بیست و یکمین دوره از این رویداد ملی در دانشگاه امیرکبیر به سفارش یک رستوران زنجیره‌ای بوده است، گفت: قرار است طرح‌هایی که در حوزه فست فود و غذاهای رستورانی ایده‌ای دارند را دریافت کنیم.
نادری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌شده که «ایده‌های نوین در محصولات جدید، طعم و مزه، فرمولاسیون»، «ایده‌های نوین در دانش فنی تجهیزات و دستگاه‌های تولیدی و خدمات فست فودی در رستوران» و «استفاده خلاقانه از ابزارهای مدیریتی و مهندسی در فست فود رستوران» در دبیرخانه پذیرش شوند.
به گفته وی، آخرین‌مهلت دریافت ایده‌ها در حوزه غذا تا پایان آذرماه خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های خود را با توجیه اقتصادی به آدرس http://www.food.ideasbazaar.ir ارسال کنند.