سرمایه‌گذاری ۲ میلیاردی برای خرید تجهیزات شتاب‌دهنده‌های فناوری
معاون وزیر ارتباطات خبر داد؛

سرمایه‌گذاری ۲ میلیاردی برای خرید تجهیزات شتاب‌دهنده‌های فناوری

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این وزارتخانه تا سقف ۲ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات در مراکز شتاب‌دهنده استارت‌آپ‌های فناوری، سرمایه‌گذاری می‌کند.

امیرحسین دوایی مرکزی ادامه داد: به شرکت‌های زیرمجموعه مراکز شتاب‌دهنده نیز تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد ۴ درصد از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراکز شتاب‌دهنده را مراکزی اقتصادی عنوان کرد که هدف آن‌ها ارزش دادن به کار شرکت‌های نوپا و با ارزش کردن سهام آن‌ها است و گفت: مراکز شتاب‌دهنده استارت‌آپ‌ها، می‌توانند سرمایه‌گذاری در قالب مشاوره و یا در اختیار قرار دادن فضا و مکان به صاحبان ایده را داشته باشند.

وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دو صورت از این مراکز حمایت می‌کند. در گام اول با تصویب این مراکز در کارگروه مستقر در وزارت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان سرمایه‌گذاری اولیه به آن‌ها داده می‌شود و در گام بعد، به شرکت‌های تحت پوشش مرکز شتاب‌دهنده متناسب با میزان سرمایه‌گذاری مرکز در این شرکت‌ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه داده می‌شود.

دوایی مرکزی با بیان اینکه در وزارت ارتباطات سعی داریم فضای رقابت درگرفتن منابع دولتی را از بین ببریم و در این راستا اولویتمان را بر مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و درنهایت شتاب‌دهنده‌ها متمرکز کرده‌ایم. درمجموع در این حوزه به این نتیجه رسیده‌ایم نباید منتظر کمک‌های دولتی بود و مهم‌ترین مسئله در هر کسب‌وکار و تحول نهایی در حوزه ICT مشتری است.