بازدید رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

بازدید رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

دکتر واعظی وزیر ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات و مهندس جهانگرد، رییس سازمان فناوری‌اطلاعات‌ایران از نهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بازدید و با تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های کاربردی از نزدیک گفت‌وگو کردند.
دکتر واعظی در حاشیه این بازدید، با ابراز خرسندی از حضور جوانان و ارائه محتوای جذاب، اظهار داشت: همه باید از شبکه ملی اطلاعات بهره ببرند و بسیار خرسندم که در این نمایشگاه، شرکت‌کنندگان از ارائه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات ابراز رضایت داشتند.
وزیر ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات تحولات اخیر در حوزه محتوا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ازنظر کمی نیز حرکت‌های خوبی را به‌ویژه در عرصه برنامه‌نویسی و رسانه‌های تصویری شاهد هستیم،‌ علی‌الخصوص که برای تمام رده‌های سنی مطالب تهیه‌شده که این نشان‌دهنده اهمیت بحث فضای مجازی و اینترنت در کشور است.
وزیر ارتباطات اظهار کرد: باید از بومی‌سازی پدیده‌های جدید بر اساس سنت و فرهنگ و اعتقادات خود در داخل کشور استفاده کرد چرا که تجربه نشان داده است این‌گونه برخورد نتیجه مثبت‌تری به همراه دارد.
وی در ادامه، فعالیت‌های مجازی و ICT را فعالیت‌هایی بین‌المللی دانست و افزود: در دولت یازدهم کوشیدیم با شناخت از ICT کشور و روابط بین‌الملل، تعامل خوبی در این زمینه به‌ویژه در اتحادیه‌های بین‌المللی ITU، UTU برقرار کنیم.
وزیر ارتباطات تأکید کرد: برای سرعت بخشیدن به پیشرفت کشور در این حوزه باید با تمام کشورهای فعال که ازنظر R&D فعال هستند، همکاری و پروژه‌های مشترک تعریف کنیم و این مختص این دولت نیست، در آینده نیز برای دستیابی به اهداف باید عملکرد خوبی در عرصه بین‌الملل داشت.
دکتر واعظی در این خصوص به پیشنهاد ایران درزمینه‌ مدیریت اینترنت اشاره کرد و گفت: یکی از مأموریت‌های ما حضور در WSIS بوده که در این راستا پیشنهاد عدم مدیریت اینترنت توسط یک کشور را ارائه دادیم و تاکنون با مذاکرات صورت گرفته و اسناد به امضا رسیده پیشرفت‌های خوبی حاصل‌شده است.