شتاب‌دهنده‌ها برای استفاده از حمایت دانش‌بنیان‌ها ثبت‌نام کنند

شتاب‌دهنده‌ها برای استفاده از حمایت دانش‌بنیان‌ها ثبت‌نام کنند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس برنامه حمایت از شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار در زمینه استفاده از امتیازات شرکت‌های دانش‌بنیان را اجرا می‌کند و شرکت‌های متقاضی می‌توانند جهت بهره‌مندی از مزایای این برنامه به مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس مراجعه کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از همه فعالان کسب‌وکار دانش‌بنیان، در سه سرفصل، ارایه دهندگان خدمات تجاری‌سازی را به عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان تایید می‌کند و خدمات شتاب‌دهی کسب‌وکار، مشروط به عضویت در مرکز شتاب‌دهی نوآوری نیز به عنوان یکی از این سرفصل‌ها مطرح شده است. شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار متقاضی حضور در این برنامه لازم است به‌طور همزمان خدمات شتاب‌دهی در مدت‌زمان محدود شامل تامین فضای کسب‌وکار، مربی‌گری و مشاوره، سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی و آموزش را انجام دهند.

شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار پس از عضویت در مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس می‌توانند از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شوند. برخی از مزایای مهم این قانون به شرح زیر هستند:

۱)     استفاده از تسهیلات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی

۲)    معافیت مالیاتی

۳)    معافیت گمرکی

۴)    بیمه تامین ‌اجتماعی قراردادها بخش‌نامه ۹/۱۴ و ۳/۱۴

۵)    تسهیلات مرتبط با نظام‌وظیفه افراد کلیدی

۶)    استقرار در امکانی با کاربری مسکونی شهر تهران

برای اطلاع از فهرست کامل حمایت‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانید به نشانی اینترنتی www.daneshbonyan.ir مراجعه کنید. تا کنون ۸ شرکت شتاب‌دهنده کسب‌وکار به عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تایید قرار گرفته‌اند و به مراجع حمایت‌کننده معرفی شده‌اند. پرونده تعداد دیگری از شتاب‌دهنده‌های متقاضی نیز در حال بررسی است.