راه‌اندازی پارک فناوری مشترک بین ایران و چین
در سفر ستاری به چین مطرح شد؛

راه‌اندازی پارک فناوری مشترک بین ایران و چین

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با وزیر علوم کشور چین دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار موضوع راه‌اندازی پارک فناوری مشترک بین دو کشور مطرح شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با وان گنگ وزیر علوم کشور چین دیدار کرد که در این دیدار موضوع همکاری‌های دوجانبه در عرصه علم و فناوری بررسی شد.

این دیدار پیرو تفاهم‌نامه ایجاد پارک فناوری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم جمهوری خلق چین برگزار شد.

در این جلسه طرفین علاوه بر رایزنی درباره نحوه همکاری‌های علم و فناوری دو کشور، بر گسترش تبادل تجارب در این عرصه نیز تأکید کردند.

با توجه به تجارب چین در ایجاد پارک‌های فناوری مشترک با سایر کشورها و با عنایت به موفقیت‌های به‌دست‌آمده در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، موضوع ایجاد پارک فناوری‌های پیشرفته با مشارکت طرف چینی در خلال سفر رئیس‌جمهور این کشور در سال ۹۴ مطرح و توافقنامه آن امضا شد و در ادامه با رایزنی‌های متعدد با وزارت علوم چین منجر به تنظیم تفاهم‌نامه همکاری در ایجاد پارک علمی در فاز توسعه پارک فناوری پردیس شد.

این تفاهم‌نامه در سفر گذشته و در حضور رئیس‌جمهور ایران و شی جی پینگ رئیس‌جمهوری خلق چین، آقای وانگ یی وزیر امور خارجه چین به نمایندگی از وزارت علوم چین و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.