fa-IR
تذکر واعظی به صداوسیما درباره شکایت از آپارات

تذکر واعظی به صداوسیما درباره شکایت از آپارات

وزیر ارتباطات در حاشیه همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل درباره شکایت سازمان صداوسیما از آپارات و مشکلاتی که برای این مجموعه ایجادشده است، گفت: در این زمینه تاکنون مذاکراتی صورت گرفته و من نیز در حاشیه دولت، صحبتی با عسگری، رئیس سازمان صداوسیما خواهم داشت، چراکه لازم است همه ما با تولیدکنندگان محتوای داخلی مهربان‌تر باشیم.

محمود واعظی اظهار کرد: زمانی که صحبت از شبکه ملی اطلاعات می‌شود معنی آن، این است که مردم باید به تولیدکنندگان داخلی اعتماد کنند. مسائل پیش‌آمده نیز بحث‌هایی درون خانوادگی است که امیدواریم با مذاکرات برطرف شود. اگر این موضوعات حل نشود، پیگیری آن‌ها در شورای عالی فضای مجازی دنبال خواهد شد که امیدواریم کار به آنجا نرسد. وی درباره اجرای طرح فیلترینگ هوشمند و تأثیر آن در کاهش میزان سایت‌های فیلتر شده هم گفت: در خصوص سایت‌هایی که بخشی از مطالب آن‌ها غیر مناسب است نیز با اجرای فاز اول فیلترینگ هوشمند شرایطی دنبال شد که این سایت‌ها به‌طور کامل از دسترس خارج نشده و تنها محتوای نامناسب آن‌ها حذف شود. واعظی با یادآوری این‌که در حال حاضر فاز دو فیلترینگ هوشمند در مراحل پایانی قرار دارد، اظهار کرد: در فاز سوم اجرای این طرح نیز با توجه به بحث احراز هویت کاربران این امکان وجود دارد که دسترسی به یک سایت و شبکه برای فردی مانند یک پزشک میسر و برای دیگران غیرممکن شود.

وی درباره‌ اجرای طرح رجیستری نیز توضیح داد: باید توجه داشت در خصوص واردات کالاهای قاچاق لازم است اقدامات مربوطه از سوی گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت بگیرد. وزیر ارتباطات درعین‌حال از عضویت وزارت ارتباطات در کمیته‌ای متشکل از گمرک، وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا یاد کرد و ادامه داد: بر اساس بررسی‌هایی که در این کمیته صورت گرفته، چارچوب‌هایی را مشخص کرده‌ایم که بر اساس آن قرار است هر سه اپراتور تلفن همراه کار در این حوزه را شروع کنند. البته این کار درگذشته شروع شد، اما پس از مقطعی با مشکلاتی مواجه شد و حال قرار است این مشکلات برطرف شود.