fa-IR
همایش «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» برگزار می‌شود

همایش «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» برگزار می‌شود

اولین دوره همایش «فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت چهارم و پنجم آبان ماه برگزار می‌شود.

«بررسی فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی»، اولین دوره از همایش «فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» با اولویت‌دهی به شبکه‌سازی و ارائه آموزش به افراد در راستای شناسایی آسیب‌ها و فرصت‌های فضای مجازی در دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی برگزار می‌شود.

این همایش با مشارکت ۲۶ سازمان دولتی و غیردولتی و همچنین با همکاری سازمان بهزیستی کشور و بنیاد پیشگیری و ارتقای سلامت دنیای آینده به‌عنوان سازمانی مردم‌نهاد برای اولین بار با تحلیل و بررسی راهکارهای استفاده از فرصت‌ها و شناسایی تهدیدهای فضای مجازی کار خود را آغاز می‌کند.

این همایش با همکاری و حضور نماینده‌هایی از قوه قضائیه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش‌وپرورش مرکز ملی فضای مجازی، پلیس فتا، استانداری تهران، شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان صداوسیما و چندین مرکز علمی و پژوهشی در روزهای چهارم و پنجم آبان ماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی برگزار خواهد شد.

رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت و همچنین محورها و اهدافی نظیر بهره‌وری در فضای مجازی، فضای مجازی و نقش نهادهای آموزشی، فضای مجازی و مهارت‌های داشتن ارتباط سالم، فضای مجازی و امنیت اطلاعات، آگاهی و سواد دیجیتال خانواده‌ها و کاهش آسیب‌ فرزندان، فضای مجازی و انگیزه‌های حضور کاربران در شبکه‌های اجتماعی، روابط بین نسلی و فضای مجازی، فضای مجازی و نهاد خانواده، فضای مجازی و مسئله زنان، سیاست‌گذاری در فضای مجازی و ... از رویکردهای این همایش به شمار می‌آید.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی نظیر مبانی نظری و روش‌شناسی در شبکه‌های اجتماعی، آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای در عصر رسانه‌های نوین، آشنایی با روش‌های جلوگیری از هک شدن و ایجاد امنیت در فضا مجازی و همچنین حریم خصوصی در جهان فناورانه ازجمله بخش‌های مهم این همایش است.

در خلال برگزاری اولین همایش ملی دوسالانه «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» کارشناسان و مسئولان  سازمان‌ها و نهادهای آموزشی و خدماتی با آخرین دستاوردهای علمی و تجارب ملی در این حوزه آشنا خواهند شد.