ICT چهل هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی برای کشور داشت
معاون وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات:

ICT چهل هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی برای کشور داشت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با بیان اینکه ICT چهل هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی برای کشور داشت، گفت: تلاش داریم تا این میزان به ۱۰۰ میلیارد تومان در سال برسد.

مرتضی براری شامگاه آدینه در جمع دانشجویان، اساتید دانشگاه و محققان گرمسار به میزبانی دانشگاه این شهر، اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از مأموریت‌های مهم دولت در بخش دانشگاهی و فن و حرفه دانست و بیان داشت: توسعه علم و فناوری باید در شتاب علمی  به سمت شتاب اقتصادی و رقابت با اقتصاد جهانی باشد.

وی با بیان اینکه ۳۹ هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی ایجادشده توسط ICT راضی‌کننده نیست اما خوب است، افزود: باید تلاشمان را درزمینه‌ی فناوری بیشتر کنیم تا بتوانیم شاهد صرفه اقتصادی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در این حوزه باشیم چرا که در ایران اسلامی توان تحقق این مقوله وجود دارد و ما از دانشمندان خوبی در حوزه آی تی و آی تی سی برخورداریم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با بیان اینکه دانشگاه‌ها به سمت تولید علوم اقتصادی در کشور پیش بروند، گفت: اقتصاد در بخش ICT جای کار بسیاری دارد چرا که این حوزه بسیار گسترده است.

براری با بیان اینکه تنها پنج درصد از هزینه خانوار ایرانی در حوزه ICT وIT است، افزود: این نشان توجه خانواده‌ها به این مقوله است اما باید بیشتر شود تا به نُرم‌های جهانی نزدیک شویم.

وی افزود: در ماه‌های گذشته به دنبال رشد بخش ICT در کشور، صنایع‌دستی و گردشگری ایران اسلامی به پیشرفت‌های خوبی دست‌یافته و شاهد درآمدزایی‌های بسیاری از این ناحیه بوده‌ایم لذا امیدواریم اعتماد به آی تی سی در سایر بخش‌های ایران اسلامی مانند اشتغال‌زایی، اقتصاد، صنعت، معدن و ... نیز ترویج بیشتری یابد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با بیان اینکه ارتباطات یک زیرساخت مناسب برای کشور است، گفت: ICT می‌تواند هزینه را کاهش دهد و درازای آن درآمدزایی دوچندان داشته باشد لذا باید در مسیر ترویج آن گام‌های اساسی برداشت.

براری افزود: بها دادن به شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید فناوری در حوزه آی تی سی یکی از اقداماتی است که خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه خوبی به آن شده است.

در این مراسم پنج اثر برگزیده دانشجویی در بخش فناوری موردتقدیر قرار گرفتند.