اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود

اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود

اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی ۲۲ آذر در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات با شرکت فعالان وب و توسعه‌دهندگان فضای مجازی از سراسر ایران، توسط کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی برگزار می‌شود.

حمیدرضا همتی رئیس کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی در نشست خبری، اهداف برگزاری این اجلاس ملی را تشریح کرد و گفت:
با گسترش روزافزون استفاده از فناوری در کشورمان و اقبال حداکثری افراد جامعه به فضای مجازی، در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و اتفاقات فراتر از انتظار در این حوزه توسط فعالان عموماً جوان این عرصه بودیم که در همین راستا حمایت‌های مالی و معنوی متعددی نیز توسط سرمایه‌گذاران این عرصه، صورت پذیرفته است.
وی افزود: اما پرواضح است که پیشرفت این عرصه با کمک و حمایت‌های همه‌جانبه سازمان‌های دولتی و دولتمردان و فعالان حوزه‌های مرتبط در بخش‌های دولتی شتاب گرفته و فعالان جوان این عرصه فرصت ارائه ایده‌های ناب خود را بهتر خواهند یافت و متعاقباً حمایت‌های بهتری از این افراد صورت خواهد گرفت.
رئیس کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی گفت: این موضوع یعنی ارتباط دولت با فضای فعلی وب فارسی و جوانان این عرصه هرگز ارتباطی نزدیک و دوستانه و به‌دوراز تکلف و مشکلات خود نبوده است و همین موضوع سبب شده افراد فعال در حوزه‌های وب و فضای مجازی علاقه کم و ناچیزی نسبت به ایجاد نتورک و ارتباط با این بخش پیدا کنند.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰ رویداد موفق در حوزه‌های فناوری اطلاعات، فضای مجازی و کسب‌وکارهای اینترنتی توسط کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی تأکید کرد: ما در اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی که مستقیماً با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) صورت پذیرفته، بنا داریم تا اولین سنگ بنای این حرکت عظیم را بگذاریم و فضا را برای شروع همراهی فعالان این عرصه، دولتمردان، دولت و کشورمان ایران، آماده کنیم.

همتی محورهای اصلی برگزاری این اجلاس را کسب‌وکارهای اینترنتی، اقتصاد فضای مجازی، امنیت سایبری، سیستم‌های تحت وب و طراحی و توسعه وب عنوان کرد.

ریاست کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی با بیان اینکه ۸ سخنران کلیدی در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد ادامه داد: اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی با دعوت و حمایت هم‌زمان دو بخش دولتی و خصوصی آغاز به کار خواهد کرد و این بار بنا داریم تا این دو اقلیم دورافتاده از یکدیگر را کمی نزدیک‌تر کنیم تا زمینه را برای گام‌های بعدی توسط «کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی» و سایر دوستان هم‌نظر مهیاسازیم.

همتی زمان برگزاری این اجلاس را ۲۲ آذرماه سال جاری عنوان کرد و گفت: در حاشیه این اجلاس با برگزاری پانلی تخصصی به بررسی فعالیت‌های استارت‌آپ‌های در حال رشد و چالش‌ها و راهکارهای راه‌اندازی استارت‌آپ در ایران خواهیم پرداخت.

ریاست کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی عنوان کرد: در این مراسم از برخی توسعه‌دهندگان فضای مجازی تقدیر خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به علاقه‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان فضای مجازی به زمینه‌های موردبحث در این اجلاس خاطرنشان کرد: امیدوارم شما فعالان عرصه مهم فضای مجازی و توسعه وب فارسی که الحق از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین افراد این جامعه هستید،  با حضور خود در این اجلاس به ما دررسیدن به این هدف مهم کمک کنید تا مسیر حرکت کشور به‌سوی استقلال و تعالی فضای سایبری تسریع شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و حضور در بزرگ‌ترین گردهمایی توسعه‌دهندگان فضای مجازی باید به وب‌سایت اجلاس به نشانی http://www.pwconf.ir مراجعه کنند و یا با شماره ۸۸۳۴۰۹۰۶ کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی تماس بگیرند.