نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم‌نت» آب در اصفهان گشایش یافت

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم‌نت» آب در اصفهان گشایش یافت

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم‌نت» (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی) در حوزه آب امروز چهارشنبه با حضور ۱۳۰ شرکت‌کننده در دانشگاه صنعتی اصفهان گشایش یافت.
این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت دانشگاه صنعتی اصفهان و بنیاد نخبگان استان و با مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب، آب و فاضلاب روستایی، آب منطقه‌ای و شهرک‌های صنعتی استان اصفهان برگزار می‌شود.

هدف اصلی این رویداد ملی، تشریح چالش‌های آب مصرفی و بهداشت واحدهای خانگی و صنعتی دستگاه‌های متقاضی و متولی درزمینه های مربوط به بازچرخانی آب خاکستری، تفکیک انشعاب‌ها و مخزن‌های ذخیره راهبردی واحدهای مسکونی، مدیریت پسماندها و بهسازی محلی فاضلاب، تصفیه تکمیلی، استحصال آب در شهرک‌های صنعتی و بازچرخانی آب در واحدهای صنعتی پرآب ­بر است.
این رویداد زمینه‌ساز فرصت برای شرکت‌ها و افراد مستعد به‌منظور گردآوری ایده‌های کاربردی حوزه آب شرب و بهداشت و بهره‌مندی جهت ارائه دستاوردهای خود برای تبدیل آن به یک مدل و طرح کسب‌وکار است.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با بیان اینکه این رویداد ۲۸ مهرماه به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود، گفت: شرکت‌کنندگان در این رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های عملی و کاربردی برای تبدیل کردن ایده به محصول در قالب تیم بر روی طرح‌های خود کار خواهند کرد و از حضور مربیان حرفه‌ای، کارشناسان متخصص و استادان مجرب دانشگاهی بهره‌مند می‌شوند.
«شقایق حق‌جوی» ابراز امیدواری کرد: شرکت‌کنندگان در رویداد «هم نت»، بتوانند نظر سازمان‌های دولتی و خصوصی را برای سرمایه‌گذاری یا تأمین اعتبار طرح پیشنهادی به دست آورند.
وی با اشاره به اولویت پذیرش تیم‌ها در این رویداد، گفت: اولویت پذیرش با تیم‌های رشته‌های شیمی و مهندسی شیمی، محیط‌زیست، منابع طبیعی، عمران (به‌ویژه گرایش آب)، مکانیک (به‌ویژه گرایش سیالات) و برق، تأسیسات، کلیه رشته‌های مدیریت و کسب‌وکار و همچنین افراد صاحب ایده و شرکت‌های فعال درزمینه‌ی موضوعات مرتبط است.
سه تیم برتر روز جمعه ۳۰ مهر در اختتامیه این رویداد توسط داوران انتخاب خواهند شد.
در رویداد کارآفرینی «هم نت» (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی)، صنعتگران، سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری درباره مسائل و معضلات موجود به امید پیدا کردن راه‌حل گفت‌وگو می‌کنند.