fa-IR
راه‌اندازی سایت فروش الکترونیکی کالا بین ایران و آذربایجان
وزیر ارتباطات ایران عنوان کرد:

راه‌اندازی سایت فروش الکترونیکی کالا بین ایران و آذربایجان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی یک سایت مشترک برای تبادل کالا میان دو کشور ایران و آذربایجان خبر داد.
محمود واعظی در دیدار با همتای آذربایجانی خود با اشاره به اینکه سفر دو روزه‌ای را به تهران داشته‌اند، اظهار کرد: مذاکراتمان پیرامون موضوعات مختلفی بود زیرا روابط میان دو کشور از رشد مطلوبی برخوردار بوده و رؤسای جمهور دو کشور نیز ملاقات‌های زیادی را باهم داشته‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مذاکرات امروزمان پیرامون مباحث پستی، تجارت الکترونیک و ماهواره بود، ابراز کرد: وزیر ارتباطات آذربایجان تصمیم دارند در این سفر از برخی شرکت‌های خصوصی بازدید کنند و همچنین دیداری از پارک فناوری پردیس داشته باشند.

وی همچنین به برگزاری نمایشگاه باکوتل در آذرماه اشاره کرد و گفت: امیدواریم شرکت‌های ایرانی حضور فعالی در این رویداد داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره تصمیم مشترک امروز عنوان کرد: تصمیم گرفتیم سایت مشترکی بین دو کشور راه‌اندازی کنیم و کالاهای ایرانی و آذری را در آن به فروش برسانیم و مردم بتوانند به‌صورت الکترونیکی خریدهای خود را انجام دهند.

واعظی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی و پستی، هیئت آذربایجانی را همراهی می‌کنند، گفت: فردا به فرودگاه پیام در استان البرز می‌روند و بازدیدی از این مجموعه خواهند داشت.