بازی‌سازان تا ۵ آبان فرصت دارند؛

پیش ثبت‌نام اعطای سرور حمایتی به بازی‌های آنلاین ایرانی آغاز شد

یکی از برنامه‌های جدید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در جهت حمایت از شرکت‌های تولید‌کننده بازی‌های آنلاین ایرانی، اعطای سرور با یارانه حمایتی به آن‌ها است و بازی‌سازان هم‌اکنون می‌توانند نسبت به پیش ثبت‌نام اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این سرورها که بر روی سیستم‌های سخت‌افزاری با بالاترین کیفیت ممکن در داخل ایران ارائه می‌شوند، به تیم‌های بازی‌ساز این امکان را می‌دهد تا ضمن کاهش قابل‌توجه هزینه‌های نگهداری بازی‌های خود، تمرکزشان را بیش‌ازپیش بر روی توسعه محصول و جذب هرچه بیشتر مخاطبان معطوف نمایند.

شایان‌ذکر است هزینه دریافتی بابت ارائه چنین خدماتی بسیار پایین‌تر از تعرفه‌های معمول است.

ازآنجاکه سیاست معاونت حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این طرح معطوف به حمایت از شرکت‌ها و بازی‌هایی است که علی‌رغم بالا بودن کیفیت بازی‌هایشان نیاز به پشتیبانی در جهت کاهش هزینه‌ها دارند؛ لذا این بسته تنها معطوف به پروژه‌های تمام‌شده نیست بلکه پروژه‌های درحال‌توسعه نیز می‌توانند از این سرویس برخوردار گردند.

شرکت‌های بازی‌ساز علاقه‌مند برای استفاده از این نوع بسته حمایتی، از امروز به مدت ۱۰ روز و تا پایان روز چهارشنبه ۵ آبان می‌بایست با مراجعه به سایت iranrate.ir ابتدا پروفایل شرکت خود را پرکرده و سپس با انتخاب گزینه «اعطای سرور حمایتی» نسبت به ثبت درخواست و نوع سرور درخواستی اقدام نمایند.