ایجاد مرکز شتاب‌دهی در دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبر داد

ایجاد مرکز شتاب‌دهی در دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از ایجاد مرکز شتاب‌دهی در راستای حمایت از اجرای طرح‌های دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت خبر داد.

فرزاد توکلی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت اظهار کرد: تفاهم‌نامه مذکور با هدف شناسایی، هدایت و حمایت از ایده‌ها و کسب‌وکار نوپا در حوزه فناوری و اطلاعات منعقدشده است.

وی از ایجاد مرکز شتاب‌دهی برای حمایت از اجرای طرح‌های دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت خبر داد و افزود: انعقاد تفاهم‌نامه مذکور ایجاد مسیر جدیدی بین دانشگاه، دولت و صنعت است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تأکید بر نوآوری‌های فناورانه در راستای ایجاد شغل و توسعه و شکوفایی استان و کشور، بیان کرد: نوآوری‌های فناورانه باید منجر به شناسایی و حمایت مناسب در مسیر صحیح شده و ارتقای گیلان را در برداشته باشد.

توکلی، جریان شکل‌گیری و طرح ایده از بستر دانشگاه‌ها و فرآیند تجاری‌سازی با بهره‌گیری از شتاب‌دهنده‌ها را حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: نقش دانشجویان و مراکز دانشگاه‌های در خلق ایده‌های جدید مهم است.

وی به نقش دولت در ایجاد بستر مناسب برای تجاری‌سازی و خلق ثروت اشاره کرد و گفت: پنج برنامه در حوزه آی‌‌تی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور در حال اجرا است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به اجرای طرح دولت الکترونیکی، خاطرنشان کرد: اجرای طرح مذکور در کاهش ترددها و سفرهای شهری تأثیرگذار است.

توکلی، ایجاد اتوماسیون و سامانه‌های اداری را سبب کاهش مصرف کاغذ عنوان کرد و یادآور شد: سامانه مکانیزه اداری بین استانداری و فرمانداری‌های گیلان راه‌اندازی شده و این امر در کاهش مصرف کاغذ تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز توانمندسازی با کمک پارک علم و فناوری گیلان ازجمله برنامه‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است، اظهار کرد: مرکز مذکور به‌منظور ارائه خدمات به گروه‌ها ایده پرداز در گیلان راه‌اندازی می‌شود.