نخستین رویداد کارآفرینی هم‌نت آب در اصفهان برگزار می‌شود

نخستین رویداد کارآفرینی هم‌نت آب در اصفهان برگزار می‌شود

نخستین رویداد کارآفرینی هم­‌نت آب (هم‌کاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی)، ۲۸ تا ۳۰ مهر امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت دانشگاه صنعتی اصفهان و بنیاد نخبگان استان و با مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب، آب و فاضلاب روستایی، آب منطقه‌ای و شهرک­های صنعتی استان اصفهان برگزار می‌شود.
هدف اصلی این رویداد، تشریح چالش‌های آب مصرفی و بهداشت واحدهای خانگی و صنعتی دستگاه‌های متقاضی و متولی درزمینهٔ های مربوط به بازچرخانی آب خاکستری، تفکیک انشعاب‌ها و مخزن‌های ذخیره راهبردی واحدهای مسکونی، مدیریت پسماندها و بهسازی محلی فاضلاب، تصفیه تکمیلی، استحصال آب در شهرک‌های صنعتی و بازچرخانی آب در واحدهای صنعتی پرآب ­بر است.
این رویداد زمینه‌ساز ارائه فرصت‌های موجود برای شرکت‌ها و افراد مستعد به‌منظور گردآوری ایده‌های کاربردی حوزه آب شرب و بهداشت و بهره‌مندی جهت ارائه دستاوردهای خود برای تبدیل آن به یک مدل و طرح کسب‌وکار است.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: شرکت‌کنندگان در این رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های عملی و کاربردی برای تبدیل کردن ایده به محصول در قالب تیم بر روی طرح‌های خود کار خواهند کرد و از حضور مربیان و تسهیل‌گران حرفه‌ای، کارشناسان متخصص و استادان مجرب دانشگاهی بهره‌مند‌ می‌شوند.
شقایق حق‌جوی اظهار امیدواری کرد که شرکت‌کنندگان در رویداد هم‌نت، بتوانند نظر سازمان‌های دولتی و خصوصی را برای سرمایه‌گذاری یا تأمین اعتبار طرح پیشنهادی به دست آورند.
علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.hamnetevent.ir مراجعه کنند.
در رویداد کارآفرینی هم‌نت (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی)، صنعتگران، سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری درباره مسائل و معضلات موجود به امید پیدا کردن راه‌حل گفت‌وگو می‌کنند. 
شرکت‌کنندگان در چند روز کار تیمی یک چالش واقعی را تجربه می‌کنند و در صورت پیدا شدن راه‌حل، کسب‌وکارهای جدیدی در آینده با حضور آن‌ها شکل می‌گیرد.