برگزاری دو رویداد استارت‌آپی درباره موتور جستجوهای بومی
دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی وزارت ارتباطات خبر داد

برگزاری دو رویداد استارت‌آپی درباره موتور جستجوهای بومی

شناسایی اید‌ه‌های برتر در نخستین رویداد مجازی کارآفرینی

دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی از برگزاری ۲ رویداد استارت‌آپی مرتبط با این صنعت، خبر داد و گفت: رویداد پژوهش و نوآوری باز و رویداد کارآفرینی به‌صورت ۲ رویداد مکمل برگزار می‌شوند.
علیرضا یاری اظهار داشت: جویشگر (موتور جستجو) تنها یک ابزار جستجو و ارائه داده نیست. بلکه مجموعه‌ای از ابزارها است که با ارائه خدمات متنوع و جذاب در قالب یک وب‌گاه منجر به جذب بیشتر کاربران و تأثیر در زندگی آنان می‌شود و از تعامل با کاربران کسب درآمد می‌‌کند.

دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری ۲ رویداد استارت‌آپی درباره موتور جستجوهای بومی، توضیح داد: رویداد کارآفرینی در طرح جویشگر بومی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌‌شود که هدف از این رویداد، شناسایی ایده‌های برتر، کارشناسان، متخصصان و تیم‌های علاقه‌مند به فعالیت درزمینهٔ محتوا و خدمات جویشگرهای بومی است.

به گفته وی، این رویداد از روز پنج‌شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۵ به‌صورت آنلاین در دو مرحله آغازشده و تا پنج‌شنبه ۸ دی‌ماه ۱۳۹۵ ادامه دارد. برای امکان شرکت از سراسر کشور برگزاری این رویداد برای نخستین بار به‌صورت مجازی است.

یاری توضیح داد: رویداد چالش پژوهش و نوآوری باز نیز در دانشگاه تهران برگزار می‌شود که اطلاع‌رسانی دراین‌باره انجام خواهد شد.