دانشگاه‌ صنعتی شریف، قهرمان پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی (FCPC) شد

دانشگاه‌ صنعتی شریف، قهرمان پنجمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی (FCPC) شد

در پنجمین دوره مسابقات ۲۰۱۶ برنامه‌نویسی (FCPC)، دانشگاه‌ صنعتی شریف تهران مقام‌های اول و دوم، دانشگاه فردوسی مشهد مقام سوم، دانشگاه صنعتی امیرکبیر مقام چهارم و دانشگاه تهران مقام پنجم را به دست آوردند.

ابوالفضل جلیلی، دبیر اجرایی مسابقات برنامه‌نویسی (FCPC) دانشگاه فردوسی در حاشیه مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات ۲۰۱۶ برنامه‌نویسی (FCPC) که در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰۰ نفر در قالب ۳۲ تیم از دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، شهید بهشتی، صنعتی همدان، باهنر کرمان، صنعتی سجاد، آزاد اسلامی، پیام نور و فردوسی مشهد در این مسابقات شرکت کردند و به‌طورکلی مسابقات ازلحاظ امکانات، روند اجرای برنامه‌ها و موقعیت مکانی نسبت به دوره‌های گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار بود. 

دبیر اجرایی مسابقات برنامه‌نویسی (FCPC) دانشگاه فردوسی با تأکید بر اینکه در این مسابقات ایده‌ها صرفاً پشتیبانی نمی‌شود، عنوان کرد: شرکتی که حمایت این برنامه‌ها را تقبل می‌کند، استعدادهای مسابقه را شناسایی و روی آن برنامه‌ریزی می‌کند و از این طریق به سود خود می‌رسد و بیش‌تر به نحوه برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان توجه می‌شود.

جلیلی بیان کرد: با توجه به ظرفیت محدود سایت دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی، تعداد شرکت‌کنندگان این دانشگاه نسبت به دوره‌های گذشته هیچ تغییری نداشت.

وی خاطرنشان کرد: به تیم اول این مسابقات مبلغ ۲/۵ میلیون تومان، به تیم دوم ۱/۵ میلیون تومان، به تیم سوم، یک‌میلیون تومان و به تیم‎‌های چهارم و پنجم به ترتیب مبلغ ۷۵۰  و ۵۰۰ هزار تومان اهدا می‌شود.