برپایی مجمع جهانی «کارآفرینی جوانان» در قطب الکترونیک کشور

برپایی مجمع جهانی «کارآفرینی جوانان» در قطب الکترونیک کشور

سومین مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران امسال با موضوع  «از تئوری تا عمل (ویژه استارت‌آپ‌های حوزه فناوری)» در شهر زنجان به‌عنوان قطب آی‌ تی و الکترونیک و برق کشور، ۲۲ آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) جوانان (JWEF) که مشتق شده از مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) است از سال ۲۰۰۸ تاکنون توسط دانشگاه EM-Lyon فرانسه و با همکاری برخی از مؤسسات و شرکت‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی برگزار می‌شود.

مأموریت این برنامه، ترویج و سرعت بخشیدن به کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) در میان جوانان و دانشجویان به‌صورت محلی و در سراسر جهان، با هدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهتر با چشم‌انداز سال ۲۰۵۰ است.

این برنامه همه‌ساله به میزبانی و همکاری یک دانشگاه معتبر در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و کشورهای فرانسه، سنگاپور، مالزی، چین، آرژانتین، شیلی و ... به‌طور فعال برگزارکننده این برنامه بین‌المللی هستند.

مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران برنامه سالانه خود (JWEF) را امسال با موضوع «از تئوری تا عمل (ویژه استارت‌آپ‌های حوزه فناوری)» در شهر زنجان برگزار می‌کند.

این برنامه محلی برای ارتباط دانشجویان، کارآفرینان جوان، اعضای مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، علاقه‌مندان کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) و صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان از سراسر کشور و در حد امکان از سایر کشورهاست و برنامه‌های آموزشی مختلفی را نیز شامل می‌شود.

سخنران ویژه این همایش دکتر بهزاد ناجی از ایرانیان موفق و باتجربه در حوزه تکنولوژی در آمریکاست که برای نخستین بار پس از سال‌ها به ایران خواهد آمد و برای اولین بار در ایران در این همایش سخنرانی خواهد کرد و تجارب خود را در اختیار جوانان قرار خواهد داد.
از مهم‌ترین سوابق دکتر ناجی می‌توان به نایب ریاست شرکت‌های بزرگی همچون AT&T، Excite@Home و BlackBerry اشاره کرد. وی برنده بیش از ۲۰ جایزه مهم جهانی در حوزه نوآوری کسب‌وکار و توسعه نرم‌افزار است.

دکتر ناجی همچنین سابقه عضویت در هیئت‌مدیره و یا هیئت مشاوران در شرکت‌های IBM و HP و همچنین دپارتمان برق و الکترونیک دانشگاه USC را داراست.
در برنامه‌ امسال مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (JWEF 2016)، علاوه بر سخنرانی دکتر ناجی و جلسه پرسش و پاسخ با وی، سخنرانی‌های دیگری نیز در قالب پانل ارائه خواهد شد. مهندس بهزاد صادقی مدیر تیم نرم‌افزار شرکت هواپیمایی ماهان، دکتر زاهد شیخ‌الاسلامی رئیس مدرسه کسب‌وکار صوفی، پروفسور یوسف ثبوتی بنیان‌گذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دانشگاه صوفی رازی و دکتر فریدون کورنگی، بنیان‌گذار مرکز تکنولوژی MAPS ازجمله این سخنرانان هستند.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://zanjan2016.jwef.irمراجعه کنند.