اولین رویداد استارت‌آپ ایرانی در زنجان برگزار می‌شود
با محوریت موضوعات گردشگری و مدیریت شهری؛

اولین رویداد استارت‌آپ ایرانی در زنجان برگزار می‌شود

اولین رویداد استارت‌آپ ایرانی با عنوان اختصاصی «اکسیر» با محوریت‌های موضوعی «مدیریت شهری» و «گردشگری» در زنجان برگزار می‌شود.

رویداد استارت‌آپی اکسیر، نخستین رویداد استارت‌آپ ایرانی است که با نظارت محتوایی ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست‌ جمهوری طراحی و مدل‌سازی شده و اوایل آبان‌ ماه در زنجان برگزار خواهد شد.

در این رویداد آموزشی و رقابتی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آموزش می‌بینند که چگونه به یک ایده بکر و ناب دست یابند و بعدازآن در راستای ترویج همکاری‌های تیمی به دانشجویان آموزش داده می‌شود که چگونه تیم خود را تشکیل دهند و هم درنهایت ایده خود را به‌ یک کسب‌وکار نوپا، باقابلیت اجرا و جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کنند.

در این برنامه شرکت‌کنندگان با قرار گرفتن در فضای مشترک کارآفرینانه به فعالیت توأمان با خلاقیت می‌پردازند و در فضای کار تیمی با روش‌ها و ابزارهایی که آموخته‌اند به ایده‌پردازی و ارزیابی ایده و طراحی یک ارزش قابل پیاده‌سازی و سودمند پرداخته و درنهایت نتایج کار خود را به داوران ارائه می‌کنند.

هدف اصلی اجرای این رویداد، آشنایی و کسب تجربه عملی با فرآیند ایده‌پردازی درست، ارزیابی ایده و ارائه آن در حوزه کارآفرینی و کسب‌وکار است؛ ازاین‌رو شرکت‌کنندگان، اهدافی مانند آشنایی با مفاهیم اولیه کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) و کارآفرینی، آشنایی و تجربه فرآیند ایده‌پردازی برای کسب‌وکارهای نوپا و نوآوری در حوزه کسب‌وکار، آشنایی با اصول اولیه ارزیابی ایده، بازار سنجی و طراحی یک ایده متناسب با بازار و نیازهای مشتری، تجربه ارائه تأثیرگذار ایده به سرمایه‌گذاران و داوران، تجربه یک کار تیمی و آموزش مفاهیم اولیه آن و راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید مبتنی بر راه‌اندازی تعاونی‌ها را خواهند آموخت.

همه دانشجویان سطوح مختلف رشته‌های مهندسی، مدیریت، علوم انسانی و هنر می‌توانند در رویداد استارت‌آپی «اکسیر» زنجان شرکت کنند. نکته مهم و بنیادین برای این رویداد وجود تنوع رشته‌ها، تخصص‌ها و دیدگاه‌ها است که باعث بالا رفتن کیفیت تجربه ایده‌پردازی آن و افزایش محسوس خلاقیت در تیم‌ها خواهد بود.

طراحی رویداد استارت‌آپی «اکسیر» زنجان به‌صورت مشترک توسط باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاد دانشگاهی زنجان و معاونت پژوهشی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور صورت گرفته و در برگزاری اولین دوره این رویداد، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، شهرداری زنجان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان و سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی زنجان، دیگر نهادهای برگزارکننده را تشکیل داده‌اند.

شایان‌ذکر است، مهلت ثبت‌نام در این رویداد تا ۱۸ مهرماه جاری بوده و برای آشنایی شرکت‌کنندگان با مفاهیم پایه، دوره آموزشی یک‌روزه‌ای در قالب پیش رویداد در ۲۸ مهرماه برگزار خواهد شد و زمان برگزاری رویداد اصلی پنجم و ششم آبان‌ ماه خواهد بود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه اکسیر با شماره تماس ۳۳۰۳۵۳۰۰-۰۲۴ تماس حاصل کنند.