محصولات جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تهران فردا رونمایی می‌شود

محصولات جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تهران فردا رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی از سه محصول شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، فردا ۱۱ مهرماه با حضور جمعی از شخصیت‌های دانشگاهی و مدیران علمی و صنعتی کشور برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت اجرایی و پشتیبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار کرد: سه محصول مهم و استراتژیک که به همت متخصصان شرکت‌های مستقر در پارک دانشگاه تهران، طراحی و تولیدشده‌اند، دارای کاربردهای مختلف در حوزه‌های پزشکی، انرژی برق و نفت و گاز هستند.
دکتر هاشم آقازاده افزود: علاوه بر رونمایی محصولات جدید، فن بازاری از محصولات برخی از شرکت‌های منتخب پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز برپا خواهد شد.
به گفته وی، دکتر محمود زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر رمضانعلی صادق زاده معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت و تعدادی از اعضای هیئت‌علمی، محققان دانشگاهی و فعالان صنعتی در این مراسم حضور خواهند داشت. 
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که ایده تأسیس آن در سال ۱۳۸۰ مطرح شد، در مرحله نخست، مجوز مرکز رشد واحدهای فناور را از سوی وزارت علوم در سال ۱۳۸۲ دریافت کرد و پس از طی فرآیندهای قانونی در اسفندماه ۱۳۸۴ به‌طور رسمی افتتاح شد.
این پارک علم و فناوری، به دنبال ایجاد نظام کامل نوآوری از دانشگاه تا بازارهای محلی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و تمهید سامانه لازم برای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان زایشی دانشگاه تهران تأسیس‌شده است.
ثروت‌آفرینی برای دانشگاه از طریق ثروت تولیدشده از شرکت‌های زایشی، تربیت نسل جدیدی از صنعتگران و فناوران بااخلاق و متعهد به کیفیت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و تحول اقتصاد کشور به اقتصاد دانش‌بنیان و مقاومتی، محورهای اصلی فعالیت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را تشکیل می‌دهند.
در حال حاضر بیش از ۱۱۰ شرکت در مجموعه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران استقرار دارند.