آخرین وضعیت شش طرح کلان ملی در حوزه ارتباطات اعلام شد

آخرین وضعیت شش طرح کلان ملی در حوزه ارتباطات اعلام شد

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات آخرین وضعیت شش طرح کلان ملی در حوزه ICT را اعلام کرد.

محمد خوانساری دیروز در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات گفت: طرح‌های کلان ملی با هدف بومی‌سازی فناوری‌های ارتباطی مورد تأکید قرارگرفته و هم‌اکنون طرح جویشگر بومی به‌عنوان یکی از این طرح‌ها با رشد فزاینده‌ای به ثمر نشسته است.

وی ایجاد زیرساخت رایانش ابری را از دیگر طرح‌های کلان ملی برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه به شرکت‌های دانش‌بنیان محصولات و خدمات رایانش ابری ارائه‌شده است.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح‌های اینترنت اشیاء، شبکه‌های ارتباطی نسل پنجم و بیگ دیتا را از دیگر طرح‌های کلان ملی در این حوزه برشمرد و افزود: در حال رصد فناوری و تهیه نقشه راه توسعه در این حوزه هستیم.

خوانساری خاطرنشان کرد: طرح رادیوهای پرظرفیت به‌عنوان یکی از عناصر مهم خدمت‌رسانی به مردم و انتقال اطلاعات از این طریق از دیگر برنامه‌های طرح کلان ملی در حوزه ارتباطات است که برنامه آن تا ۳ ماه آینده تدوین می‌شود.

وی تجاری‌سازی فناوری و ایجاد پارک تخصصی حوزه فاوا را در راستای تجاری‌سازی محصولات فناوری بومی عنوان کرد و گفت: طی شش ماه اول امسال، زیرساخت اولیه این پارک شکل‌گرفته است و طرح استقرار شرکت‌های نوپا برای کاربردی کردن فناوری‌های بومی در ۶ ماه آینده اجرایی می‌شود.

هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات با حضور ۱۰ کشور خارجی صبح امروز در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.