برگزاری پیش‌رویداد دومین استارت‌آپ ویکند یزد

در آستانه برگزاری دومین استارت‌آپ ویکند یزد، روز ۱۲ مرداد ۹۴ بوت‌کمپ (کارگاه آموزشی) یک روزه‌ای در دانشگاه امام جواد (ع) برگزارمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، مهندس امیراحمد سمیعی مدرس این کارگاه آموزشی ضمن اعلام این خبر، به هدف از برگزاری این برنامه اشاره کرد و افزود :دومین استارت‌آپ ویکند یزد با هدف ایجاد انگیزه بین دانشجویان و علاقه‌مندان مستعد و همچنین ترویج و تقویت فرهنگ کارآفرینی بین آن ها، به همت دانشگاه امام جواد (ع) و گروه تعاونی پیشگامان و همچنین باحمایت پارک علم و فناوری یزد، نظام صنفی رایانه‌ای یزد، بنیاد ملی نخبگان استان و ... برگزار می‌شود.

وی گفت: به منظور ایجاد آمادگی ذهنی علاقه‌مندان و برگزاری هرچه باشکوه‌تر رویداد اصلی، پیش رویدادی یک روزه (بوت‌کمپی ۲ ساعته) در روز دوشنبه ۱۲ مرداد ۹۴، از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه امام جواد (ع) برگزار می‌شود.

مهندس امیراحمد سمیعی با بیان این که شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است و با توجه به این که قبلا پیش رویدادی از یک استارت‌آپ ویکند در یزد برگزار نشده است، گفت: این برنامه فرصت مناسبی برای تمامی علاقه‌مندان در استان است تا ضمن آشنایی با ماهیت این قبیل رویدادها، در حوزه‌های کارآفرینی، ایده‌پردا‌زی، ارائه ایده تا اجرا، ارائه‌ی مدل کسب‌وکار و دیگر مفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب نمایند.

وی که یکی از داوران اولین رویداد استارت‌آپ ویکند یزد بود، درباره استقبال از اولین رویداد بیان کرد: در شهر یزد کمتر کسی با چنین رویدادها و اتفاقات و خروجی‌هایی که از استارت‌آپ ویکند عاید شرکت کنندگان خواهد شد، آشنا است که ما سعی داریم در این بوت‌کمپ این مفهوم را در شهر یزد به ویژه دانشجویان و ایده‌پردازان پیر و جوان نهادینه کنیم و تأکید خاصی نیز روی طرح ۱۰۰ در ۱۰۰ مرکز شتاب‌دهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهیم داشت.

استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی‌‌ـ‌تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی در انتهای هفته برگزار می‌شود و  در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‏‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌اپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند. به بیانی دیگر، کارآفرینان جوان دور هم جمع می‌شوند، از همدیگر یاد می‌گیرند و سعی می‌کنند که ایده‌هایشان را در واقعیت به مرحله اجرا برسانند.