جایزه بانوی کارآفرین سال اعطاء می‌شود

به گزارش خبرنگار شبستان، سهیلا جلودارزاده، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه امروز درنشست خبری دومین نمایشگاه و همایش یبن‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه گفت: این همایش می‌تواند یکی از مهم‌ترین رویدادهای سال جاری باشد. زنان در کشور نقش سازنده‌ای دارند و در شرایط پسا تحریم می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. این نمایشگاه دسترسی زنان کارآفرین و فعال اقتصادی را به منابع دولتی، ادارات و سازمان‌ها تسهیل می‌کند.

وی با بیان این که در این نمایشگاه کارگاه‌های علمی برای افزایش دانش فنی زنان برگزار می‌شود،اظهار کرد: در کنار آن تمهیداتی برای صدور کارت‌های بازرگانی و مجوزهای لازم و همچنین دسترسی به صندوق کارآفرینی امید، بانک صنعت و معدن و بانک کشاورزی وجود دارد. همچنین با بانک مرکزی نیز مذاکراتی شده تا زنان بتوانند؛ برای تامین منابع مالی خود مستقیماً مراجعه کنند.

جلودارزاده تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید به کسانی که تمایل به شرکت در نمایشگاه را داشته باشند تا پیش از برگزاری آن، وام‌هایی از ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بسته به طرح فعالیت‌شان ارائه می‌کند و وامی را نیز برای کسانی که آموزش‌دهنده در این حوزه هستند نیز در نظر می‌گیرد.

وی با بیان این که هدف ما صرفا برگزاری همایش و نمایشگاه نیست، اظهارکرد: تلاش می‌کنیم پس از یک سال فعالیت برای دستیابی به اهداف، اقدامات انجام شده را در معرض دید مسئولان در این زمینه قرار دهیم، علاوه بر آن مشکلات موجود نیز دیده شود. در سال همدلی و همزبانی میان دولت و ملت، دولت بخش خصوصی، سمن‌ها و دانشگاه‌ها در برگزاری دومین همایش و نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار مشارکت کردند.

جلودارزاده به اعطای جایزه بانوی کارآفرین سال  اشاره کرد و افزود: این جایزه با هدف ارائه مدل توسعه‌یافتگی زن در دنیای امروز و در جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود و در این جهت به معرفی نمونه توسعه‌یافتگی زن در ۲۸ نوع فعالیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و خیریه می‌پردازیم و از بین ۲۸  نفر، ۷ گروه عمده به عنوان نمونه آنی انتخاب و در نهایت یک نفر به عنوان بانوی کارآفرین سال برگزیده می‌شود.

وی با بیان این که قیمت استفاده از فضای غرفه‌های نمایشگاه به طور معمول بین ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار تومان برای هر متر مربع است تصریح کرد: این مقدار برای زنان در این نمایشگاه به ۳۰هزار تومان کاهش یافته و مجری نمایشگاه تسهیلات لازم برای اسکان این افراد را نیز فراهم می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته در این نمایشگاه توانستیم؛ مشکلات موجود بر سر کارآفرینی زنان را جمع‌آوری و دسته‌بندی کنیم و توانستیم که قوانین مانع تولید را بشناسیم و آن‌ها را به مراجع مختلف از جمله اتاق بازرگانی ارائه دهیم.