ایده بازار مهندسی مواد برگزار می‌شود
در دانشگاه امیرکبیر؛

ایده بازار مهندسی مواد برگزار می‌شود

سیزدهمین دوره­ همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران میزبان اولین رویداد ایده بازار تخصصی در حوزه مهندسی مواد است.

مهدی اسماعیلی، نماینده­ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اتحادیه علمی دانشجویی مهندسی مواد اظهار داشت: دانشگاه امیرکبیر در روزهای پنجم و ششم مهرماه میزبان سیزدهمین دوره­ همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران است که در آن اولین ایده بازار تخصصی حوزه­ مهندسی مواد برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: این رویداد که با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود جامعه­ دانشگاهی برای کارآفرینی ایجادشده است، بستر مناسبی برای متصل کردن ایده پردازان و سرمایه‌گذاران حوزه­ مهندسی مواد به شمار می‌رود.

وی افزود: در این دوره برای ۱۵ ایده پرداز برگزیده­ در مرحله­ مقدماتی، دوره‌های توجیهی فنی اقتصادی برگزارشده است و درنهایت، ۷ طرح برگزیده در روز برگزاری رویداد، به‌صورت مستقیم طرح‌های خود را در حضور سرمایه‌گذاران ارائه خواهند کرد.

اسماعیلی افزود: حضور صنایع بزرگ کشور به‌عنوان حامیان این همایش، فضای موجود را به بستری جهت تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه بدل کرده است. در همین راستا نمایشگاه جانبی کنفرانس با حضور بیش از ۲۰ شرکت صنعتی و خدماتی از روز شنبه ۳ مهرماه تا روز چهارشنبه ۶ مهرماه در صحن دانشگاه صنعتی امیرکبیر دایر خواهد بود تا موجبات آشنایی با محصولات و نوآوری‌های تولید برای دانشجویان و اساتید دانشگاه فراهم شود.

به گفته­ دبیر اجرایی این همایش، به‌منظور استفاده­ بیشتر از زمان و ظرفیت مخاطبین کنفرانس، کارگاه­های جانبی با حضور مدرسین شاخص حوزه­­ مهندسی مواد، پیش از زمان ارائه مقالات برگزار می‌شود و مدارک اعطائی به شرکت‌کنندگان، به‌صورت بین‌المللی و با تأییدیه­ وزارت علوم خواهد بود.

اسماعیلی با اشاره به ظرفیت فضاهای تعامل علمی گفت: امیدوارم که حضور صنعت در محیط دانشگاه و همکاری‌های علمی، بیش‌ازپیش ادامه یابد تا مسیر حرکت کشور به‌سوی استقلال و تعالی صنعتی تسریع شود.