تولید علم از راهکارهای رسیدن به توسعه پایدار است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان، یازدهم مرداد، در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی گیلان در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری اظهار کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت بسیار بالایی در جهت ارتقاء علم در گیلان دارد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در عرصه تولید علم و فرهنگ تلاش وافری دارد گفت: جهاد دانشگاهی همواره در عرصه‌های مختلف تولید علم و فرهنگ جهادگونه فعالیت می‌کند.

این مقام مسئول اذعان کرد: تالاب انزلی، مدیریت پسماندهای شهری و کمبود آب از جمله مهمترین معضلات گیلان است که می‌توان با تولید علم این موانع پیش رو استان را مرتفع کرد.

نجفی به کمبود آب اشاره و اذعان کرد: کمبود آب از معضلات بسیار حیاتی گیلان است که می‌توان با ارائه پژوهش‌های دانشگاهی و مدیریت آب در فصول پر آب گیلان از این کمبود تا حد ممکن جلوگیری کرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: در برخی از فصول سال مانند دی و بهمن شاهد آب‌های روان و حتی سیلاب در استان هستیم که می‌توان با مدیریت در این بخش از بحران آب در استان جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: آب و گاز و برق سه مزیت برتر در توسعه استان است که می‌باید در ارتقاء تولید و احیاء آن تلاش و کوشش کرد و در حال حاضر دو برابر برق مصرفی گیلان در استان برق تولید می‌شود.

استاندار به نیروی انسانی استان پرداخت و افزود: در بخش نیروی انسانی با ارائه پژوهش‌ها، فناوری و تولید علم باید در جهت ارتقاء توانایی نیروی انسانی درخشید.

این مقام مسئول اذعان کرد: با تولید علم و ارتقاء پژوهش در جهاد دانشگاهی می‌توان بسیاری از مشکلات و موانع استانی را برطرف کرد.

جمشید رسایی، رئیس جهاد دانشگاهی گیلان نیز در این دیدار اظهار کرد: جهاد داشگاهی 35 سال است که تاسیس شده و در این سال‌ها، همواره مسئولان دانشگاه به صورت جهادی در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی حضوری پررنگ داشته‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها آموزش محوری هستند گفت: سال گذشته با درایت و فعالیت در بخش پژوهشی، ۲۰میلیارد تومان از این بخش جذب استان شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در دنیای مجازی امروز جوانان و نوجوانان همواره تحت تهاجمات فرهنگی بیگانگان قرار دارند و مسئولان نیز در مقابله با این تهاجمات باید آینده نگری داشته و به صورت فرهنگی به مبارزه با این جنگ نرم بپردازیم.